pH03N1xM Creative Commons License 2012.02.22 0 0 6188

2db BW50em van, egyiket ajandekba kaptam (kompletten, autobol kiszerelve), a masikat gombokert vettem nemet ebayrol (csak kazan, alkatresznek, 40 eur + posta volt). Az ajandekba kapottnak a vizpumpaja volt elhalva, ezt leszamitva tokeltesen mukodott, ez kerult bele az automba. (49 eur volt hozza a hasznalt, de jo vizpumpa nemet ebayrol). A masik kazan vezerlohibas volt, mert elaztattak a kalyhat (vagyis az autot, kalyhaval egyutt), ennek javitasa kb. 8e hufba kerult (1 ic, par dioda, foglalat, aprosagok), meg kb. par ora hibakeresesbe. Csinaltam nemreg egy DW50et, ott is a vizpumpa volt a gyenge lancszem (igaz a kocsi erosen hengerfejes volt, valoszinuleg ez hozzajarult a vizpumpa elhalasahoz), ezt leszamitva faek tipusu kalyhak, a korabbiakon a vezerles is eleg egyszeru, hibaja is konnyen javithato. Hja, ha komplett es hasznalt a kalyha, akkor is eleg sok jarulekos koltsegre keszulhetsz, meg sajat beszereles eseten is. (nekem is bo 50k huf volt az eredeti webasto csovezes/csovedok (plane, hogy a magyarorszagi kereskedok nem akarnak eladni semmit - legalabbis ugy tunt szamomra), csoadapterek, benzincsovek, ventillatorvezerles alkatreszek. Munkakoltseg nem volt, mert mindent magam csinaltam. (nem is nyulhat senki az automhoz egyebkent sem)

Előzmény: vili82 (6186)