Megérzés Creative Commons License 2012.02.17 0 0 4352
Szia alongtimeao! Nekem sem kellet volna megmütetni az aranyeremet mert nem volt halálosan vészes.Kettö dolog miatt vágtam csak bele.1:apukám 47 évesen halt meg,február 14.-én valentinnapkor jópár évvel ezelőtt.Kivérzéses sokkot kapott,épitkezésen dolgoztak,délben leültek enni a gödörmellé amit az nap ástak és ott rögtön meg is halt a helyszinen.Aranyere volt több éven keresztül és nem ment orvoshoz mert mindig azt mondta,hogy csak az aranyere vérzik.A kivérzéses sokk:magyarul elfogyott a vére,elvérzett.Kemény alkoholista volt már vagy 20 éve(amúgy egy ritka jó lelkü ember volt),demint tudjuk az alkohol más emberré tesz bennünket.Én12 évig éltem Luxemburgba és pont kint éltem akkor is amikor meghalt.Nekem csak annyit montak ,hogy kivérzéses sokk,de késöbb a családi kupaktanácstól én is megtudtam,hogy apunak volt egy bordatörése is hónapokkal elöte(bement 20 tomboló bikaközé egy vasvillával ,mert meg kellet etni öket és az egyik bika meglökte a bordája környékén)itt jegyezném meg viccesen,hogyha apun hajtotta volna végre a lézeresaranyér mütétet helyi"fájdalommentes"érzéstelenitésbe,már biztos nem élne,mármint a doktorúr!De félretéve a viccet itt hivnám fel mindenki figyelmét,hogya azonnal forduljon orvoshoz ha ezeket a tüneteket észleli hosszabbtávon:székletüritéskor vérzik,nagyon fáradékonynak érzi magát,le kell feküdjön napközben is,mindig a húst enné(valószinű ,hogy a vérveszteség és vashiánymiatt),mert lehet,hogy nem is aranyér hha nem valami sokkal komolyabb dolog.Visszont legyen nagyon körültekintö az orvos kiválasztásánál.Na én ilyen elözmények után döntöttem a mütét mellet.A másodi ok pedig a kint lévő 3 aranyeres csomó esztétika eltünése,de úgylátszik ez nem jött össze!Mint a hogy az se,hogy csak aranyat(ér.genetika is) és adósságot örököltem a szüleimtől.
Előzmény: alongtimeago (4350)