bilb Creative Commons License 2012.02.16 0 0 77

Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni? Pár éve költöztünk egy tizenlakásos társasházba 3 kisgyerekkel. Tisztában vagyunk vele, hogy itt alkalmazkodni kell a többi lakóhoz, de már kezdek beleőrülni a jelenlegi helyzetbe. Az alattunk levő lakó iszonyat pikkel ránk, sőt gyűlöl minket, merthogy nagyon hangosak vagyunk. Eleinte minden nap feljárt hozzánk, hogy most maradjunk csendbe mert éjszakára megy melóba és pihenne, mondjuk du. 4 órakor,  majd az unokáját altatná éppen és stb, stb. Minden nap majdhogynem. Este 10 után sosem zajongtunk, a hétvégékre figyelünk- főleg a vasárnapra, tv-t csak halkan nézünk, zenét egyáltalán nem hallgatunk. Csak a "saját zajunk " van, amit persze elhiszek, hogy van, hiszen 5-en vagyunk ebből 3 gyerek ( az egészen kicsitől a 9 éves korig ) . Napközben csak a legkisebb gyerek van itthon mert a nagyok du. fél 5-re érnek haza a suliból, plusz hetente kétszer csak este 6-ra, aztán egyből fürdés, fekvés nekik. Szombaton engedem őket játszani, merthát szegényeknek "sosem szabad" ?? Már köszönő viszonyban sem vagyunk az alattunk levőkkel, mert mivel állandóan bántott, zaklatott minket hogy hangosak vagyunk, persze én is védem a gyerekeimet és saját magam is, jól kiosztottam ( persze miután lekurvázott a hangoskodás miatt ), hogy többet ne merjen feljönni hozzánk szólni a zaj miatt. Persze amikor mások vasárnap este fúrnak az senkit se zavar, hogy a lakók 98 százaléka nem takarítja a havat az senkit se zavar és az se, hogy engem pl. soha , senki se kérdezett meg, hogy basszus, a te gyereked mikor alszik mert akkor mi sem fogunk zajongani. Csak tőlünk várják el, hogy mi legyünk csendben. De már kiborító, hogy szegény gyerekek egész héten suliban vannak, este 8-kor meg szigorú fekvés és a maradék egy-két órában sem csinálhatunk semmit, mert egyből verik a fűtéscsövet az alattunk levők. Maradt tehát a hétvégéből a szombat ( mert vasárnap nem engedem játszani őket a CSEND miatt ) de azt is úgy azért teljesen idegbeteg lettem már én is , és minden két percben rájuk szólok, hogy ne rohanjatok a lakásban, ne dobogjatok a lábatokkal, nehogy ugráljatok, ne engedjük hogy a kicsi ráüljön a kis háromkerekű motorjára mert hangos. A fagyos hidegben nem mehetünk le labdázni , sétálni, rohangálni, bicajozni sem, tele vannak energiával nem tudnak leülni s csak ülni csendben egész nap. Főleg a kicsi, ide rohan, oda rohan, ki a konyhába, be a szobába, dobog a kicsi lába.  Minden napunk így telik, nem tudom mi tévő legyek. Van erre valami törvény jelenleg, hogy joga van zaklatni minket a saját tulajdonú lakásunkban ennyire, hogy ne zajongjunk??? Kinek van itt igaza??? Az előttünk itt lakókat is kiutálták ( ott is három gyerek volt azok is azért költöztek el ) Már senki se nagyon áll velünk szóba a tömbben, mert ő itt lakik 30 éve mi meg csak pár éve, és igaz, más nem jelzett hogy zavarnánk a zajunkkal, de felbiztat és uszít mindenkit ellenünk, sokan ez miatt már a fejüket is elfordítják a lépcsőházban. Én védeném magam, a családomat, csak a mi kis életünket szeretnénk élni nyugodtan, békében. De azért nem fogom hagyni, hogy valaki állandóan bántson engem/minket vagy a gyerekeinket. A gyerekeknek nem szabad játszani, hangoskodni, esetleg rohanni, dübögni a lakásban hétköznap reggel 8 és este 10 között?? Mik a jelenlegi törvények??? Mondana valaki valami okosat??? Előre is köszi.