Endre74 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 56256

Szia és üdvözlök mindenkit.Ha visszáb olvasol akkor én adtam választ,igaz saccolva.Én szalag fűrészeltem 80-as motorral kb.1300-as fordulaton és ott 1óra alatt nem üzem óra hanem idömérö óra alatt kb. a gázolaj fogyasztásom 4l volt.Ezt onnét tudom ,hogy 50-es traktornak nivópálcás a tankja.De ha ágapritót akarsz hajtani akkor ott dinamikusabb motorfordulatra van szükséged olyan 1500-1700 fordulat/perc mert az jobban fogja a motort.Igy a fogyasztásod szerintem olyan 6-7l  lessz.De a fogyasztást ágapritó esetében alacsonyabb is lehet ha az ágapritón az áttételed gyorsitóban van kicsi mértékben és az apritó gépnek a forgácsoló tengelyén meg egy nehéz lenditőkereket szerelsz ha van rá lehetőség vagy te csinálod az apritót,ez egy forgácsolási lendületet ad a forgácsoló tengelynek ami átlenditi a tengelyt forgácsolás közben és nem egyből a motoron jelentkeznek a forgácsolásból adódó átlendülési nehézségek.Ez a lenditő kerekes megoldás azért is jó megoldás mert ha a forgácsoló tengely gyorsitotabb áttételben forog akkor ha a fordulatot eléri akkor már gyorsabb lessz a fordulata mint a motoré és a lendülete miatt nem kell a motort nagy fordulaton pörgetni.Meg persze ereje is marad a motornak mert egy 80lovas motor lessz az erőforrás ami hajt.

Előzmény: ZZ. (56240)