Pityorka Creative Commons License 2012.02.05 0 0 63777

Szia!

 

Háromféle benzines motorral voltak a Swift 2-esek:

1.3 92 Le

1.5 102 Le (VVt)

1.6 125 Le (VVt)

 

A dízel 1.25 DDis Fiat dízelmotorral 75 (?) Le.

 

Az 1.3 1.5 volt három és öt ajtóval, a Sport 1.6 csak három ajtóval, a dízel csak ötajtós kivitelű.

Típushibái:

- nyekergő kuplung,

- nyekergő vezetőülés

- csomagtartó fenéklemez rozsda problémák (visszahívásos volt javították a későbi kivitelekben már gyárilag)

- fordulatszám leejtegetés sokunknak csinálja, nem igazán hiba, de kellemetlen, gyakorlatilag ismeretlen mi okozza

- egyes sorozatoknál váltógondok (csapágyszéthullás)

továbbá a zörgő, nyekergő műanyagok halmaza.

 

Ezektől eltekintve nem rossz kis autó, nyugodtan ajánlható megvételre, nekem 6. éves 84 e km-rel (1.5) és nem volt még vele semmi bajom, a kötelezők lettek mindig cserélve, meg egy akku december elején. (Még a gyári volt benne, nem volt vele baj, de nem akartam hogy a hidegbe baj legyen vele.) A fogyasztása vezetőtől függ, nekem a nagy átlag 7 liter körüli, a legtöbb 9.2 volt, de akkor nagyon hajtós üzemben. Csomagtartó kicsi, a régieknek felhajthatók a hátsó ülései, az újabbaknak külön polccal van kettéosztva a csomagtartó. (a modelfrissített verzióknál.) A régiek nem tudnak átlagfogyasztást mutatni, csak pillanatnyit, és mp3-at sem játszik le a gyári lejátszó, ezeket a gyár a modelfrissített verzióknál orvosolta. A Sport teljesen más, sokkal erősebb, ugyanakkor takarékos is, másabb a futómű,a fékrendszer is.

Érdemes megkímélt állapotút keresni, van választék bőven. 2007-ben volt a modellfrissítés, voltak egyedi változatok (Mystic, Winter stb.) ezek bővebben voltak felszerelve.

 

Előzmény: Hajni0417 (63774)