Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2751

Sziasztok!

 

Már hónapok óta nem írtam, de most olyan élményben volt részünk, amit szeretnék megosztani Veletek. Rátaláltunk egy csodálatos helyre, ahol a lányom egy hét alatt fényéveket javult! Itt a link, ahol elolvashatjátok, miről is szól a TMS kezelés, amit kaptunk.

 

http://www.neurorehab.hu/

 

Egy hétig voltunk Sopronban, ahol egy nap 2x kaptuk a TMS-t, és mellette délelőtt-délután több alkalomra elosztva egy nagyon intenzív fizikoterápián vettünk részt. A doktornő nagyon rendes, a csapata csupa lelkes és kedves terapeutából áll. A lányom nagyon lelkesen dolgozott velük. Mielőtt bementünk, járatni két kézen fogva tudtuk, a kitartása az izomeje miatt egy huzamban kb. 100 m-es sétát tett lehetővé, jobb lábfejét totál befelé fordulva tartotta, és egyáltalán nem terhelte, térdei rogyasztva, gerince, csípője a jobb oldali feszes combizom miatt járás közben "elhúzta".Ehhez képes most úgy jöttünk haza, hogy az izomereje kb. 5-600 m-es sétát tesz lehetővé, egy kézen vezetve!, jobb lábfeje kicsit még befelé áll, de ki tudja korrigálni egyenesre, és szépen terheli!!!! Nem dől el, az egyensúlyát meg tudja tartani, egy kézen fogva is tud oldalazni, fordulni stb. teljesen stabilan!!!! Hátát gyönyörűen egyenesen tartja, vállait is hátra tudja húzni, térdeit tökéletesen ki tudja  nyújtani! Most már nem esne le a fejéről a korona. :-)))) Számunkra ez egy kisebb fajta csoda, ugyhogy egy hónap múlva megyünk vissza a folytatásra. Gondoltam Veletek is megosztom, hátha másnak is tudnának segíteni. Bár magánklinikáról van szó, sajnos fizetni kell érte, az oldalon mindennek fel van tüntetve a pontos ára. Nekünk szállással együtt a kezelések, vizsgálatok vagyis minden együtt összesen 140.000,- Ft-ba került. Tudom, hogy ez nem kevés, de azt hiszem ezúttal elmondhatom, hogy nem az ablakon kidobott pénz volt. A doktornő egyébként az első találkozáskor mindenkit alaposan megvizsgál, és elmondja, hogy mire számíthatunk, így el lehet dönteni, hogy megéri-e vagy sem. Mivel a lányom esetében várható volt javulás, így mi bevállaltuk, és így utólag azt mondom, hogy ennél jobban nem is dönthettünk volna. 

 

Sok erőt, kitartás és pozitív energiát kívánok Nektek és a gyerkőcöknek is!!!