Jena307 Creative Commons License 2012.01.21 0 0 6713

Gyors HELP !

 

Épp próbafűtöm a kazán puffer kört, nyitott biztonsági rendszer, de egyfolytában forr, nem tudom megfékezni, megcsináltam a biztonsági vezetéket, és gravitációsan lassú a megfordulás azért melegszik túl szivattyúval meg a legkisebb fokozatban is forog a víz a kiegyenlítő tartályban és ott forr, de durván.

A szivattyú egy pedrollo GPS 25-55, a papírjaszerint 1.sebességben 2,5m az emelőmagasság. A biztonsági vezeték, felmegy a padlásra, a szarufa mentén felmegy a gerincig, ez kb4méter a földtől, és onnan jön vissza és megy bele a kiegyenlítőbe, a szivattyú a földtől kb.30cm-re van, tehát még mindég marad 3,7méter, de még is feltolja a szivattyú. Kínomba már zártam a kazán előremenőjén, hogy így csökkentsek az emelőmagasságon, de úgy meg túl lassú a viz sebessége azért forr, na most mi legyen?

Van még egy szivattyúm egy grundfos 25-50, annak 1.ben az emelőmagassága 3,2m, berakom ezt, és megpróbálom úgy.

Akkor mi van, ha kevés a vízhozama, annak a szivattyúnak aminek megfelelő az emelőmagassága???