arpo77 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 597

Sziasztok! Én is régóta kínlódok a bal térdemmel...Először még 2005-ben ment ki-el balra akkor valószínűleg szakadtak a keresztszalagok...utána többször is kiment de elég stabil maradt nem nyúltak hozzá, igaz nem is mondták, hogy kéne... de 2010 nyár végén egy szerencsétlen mozdulat következtében kitekeredett és beszakadt a meniscusom meg el is akadt a térdem, nem tudtam kinyújtani. Elkezdtem járni az orvosokat, volt amelyik javasolt proenzi3 kúrát , de a többség műtétet... Végül nem műtettem még meg, jelenleg tünetmentes azaz nem fáj, az elakadás egy furcsa mozdulatnak köszönhetően megszűnt most már teljesen ki tudom nyújtani, bár nem guggolok, foci ilyesmi kizárt csak kerózok vele...A bajom az, hogy valószínűleg a míg a bal térdem gyógyult addig a jobbat egy kicsit túlterheltem és néha már az kezd el fájdolgálni főleg ha sokat állok(néha kell a munkám miatt), néha az az érzésem mintha a bal a sérülés miatt egy kicsit rövidebb lenne, de lehet ez hülyeség, pedig azzal nem volt semmi baj soha...A legutolsó doki akinél voltam (Varga Lehel, Debrecenben) azt mondta, hogy a ballal három lehetőség van, vagy így marad és akkor lehet futni, meg kerózni, meg gyorsúszni, vagy megcsinálja a porcot, de akkor nem lesz stabilabb a bal térdem, vagy megcsinálja a keresztszalag pótlást is és akkor elvileg jobb lesz a térdem. Most nemrég hallottam egy olyan véleményt is, hogy amíg rá tud állni az ember addig nem szabad hozzányúlatni a térdéhez...Több kérdésem is lenne ezekkel kapcsolatban. Ha pótolja a keresztszalagot is akkor mennyi az az idő amíg nem tudok dolgozni? (teremőr vagyok egy múzeumban ha sokan vannak elég sokat kell állni) Ahogy olvastam a fórumot nem kevés idő...Ha nem nyúlatok hozzá akkor a beszakadt meniscus tud valami hosszútávú károsodást csinálni odabent? Érdemes lenne esetleg csak ameniscust rendbe rakatni? A túlerőltetés miatt érdemes esetleg a jobb térdemet is megnézetni nincs-e valami kopás, vagy valami más gond (vagy csak simán fogynom kéne vagy 30 kilót, most 115 vagyok)? Esetleg itt Debrecenben kihez lenne még érdemes elmenni? A fájdalomra érdemes kenni valamivel vagy szedni hosszú távon valami étrendkiegészítőt, porcképzőt? Bocs, a sok kérdésért a műtéttől nagyon fosok csak a legvégső esetben szánom rá magam meg ha tuti jelentős lesz a javulás. Előre is köszönöm a válaszokat! Jobbulást mindenkinek!