Andor0006 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 4576

Jó befektetés volt a KDS, használd egészséggel.

 

A Solingen késekkel kapcsolatban az egyik hentes kellékekkel foglalkozó ismerősöm elmondta, hogy Solingen késmárka nem létezik. Németországban Solingen tartományban rengeteg késeket gyártó vállalat működik, de nem egy cég, és bérbe dolgoznak pl. a Dicknek, vagy a Giessernek ... stb.  Nekik a saját márkajelzésüket írják a késekre, míg a kisebb cégeknek csak a gyártás helye, azaz Solingen került rá megrendelésre a késekre. Ezekkel a "Solingen" késekkel én ma már nem találkozom, a kilencvenes években viszont gyakran felbukkantak, és azok jó kések voltak.

 

A régebben elterjedt jó Solingen hírnevet használják ki a kínai másolók, és öntik el Európát mindenféle Solingen meg Solinqen,Solinquen névvel ellátott vacakkal. Általában szép alumínium kofferben barna vagy fekete nyéllel találkozik vele az ember piacokon vagy nyomulós árusoknal bevásárlóközpontok parkolóiban. NEM SZABAD MEGVENNI, mert csak késnek látszó tárgy.  Bevallom, nekem is van négydarabos Solinquen késkészletem, olyan tíz éve vehttem őket kíváncsiságból. Akkor még hittem benne, hogy szarból is lehet várat építeni.  Kettővel disznót kaparok, a többit a ház körül használjuk olyan feladatokra, amire rendes kést sajnál az ember. Az enyémek  fanyelűk, viszonylag vastag anyagból készültek, de az élt kb tíz vágás után elvesztik.

Előzmény: Tor I. (4575)