misstick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55830

Sziasztok,

lenne egy par kerdesem, lattam van koztetek par tapasztalt PCO-s. 2005 ben diagnosztizaltak PCOval, de mivel egyelore nem szeretnek teherbe esni a fogamzasgatlon kivul semmi mast nem szedek. Metforminnal probalkoztam de nalam szornyu hasmenest okozott tobbszori nekifutassal is (lassan felszivodo verziot is szedtem, tejtermeket is elhagytam etc,).

 

Most egy Qlaira nevu tobbfazisu 28 szemes fogigatlot szedek, tulsulyom nincs, aknem nincs, szoros sem vagyok, a petefeszkeim gyonyoruek, egyedul a barnazas ami megmaradt. Rendesen eszem, edesseget kerulom, ha egyszer-egyszer lecsuszik egy csokitorta akkor utana rendesen rosszul vagyok a cukortol (hanyingerem lesz, neheznek erzem magam) szoval igazabol mar nem is kivanom az edeset. Tesztara elcsabulok neha de csak keveset eszem vagy barnat. Igy viszont mivel nem kell fogynom (54 kilo vagyok) nem sportolok, gyoz a kanape rendszerint.

 

Mivel a PCO inzulinrezisztenciaval fugg ossze, es a fogigatlo csak tunetkezeles ebbol a szempontbol (a petefeszkeket a teherbe esesig rendben tartja) ugy erzem hogy tehetnek valamit hogy az inzulinrezisztenciat kezeljem ha szukseges. Szoval felmerul a kerdes: 

 

1. Van egy vercukormerom. Hogyan (napi hanyszor es mikor) kell merni, hogy kideritsem a cukorszintem rendben van-e?

2. Mit kell tennem ha tul magas cukorertekeket merek, milyen termeszetes szereket lehet szedni/enni? (ganoderma etc)

 

3. azon kivul hogy esszeruen taplalkozom tudok-e meg valamit tenni, hogy a jovoben kevesebb gondom legyen a teherbe esessel?

 

Koszi elore is.