Lala bá' Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9426

Nekem egy éve jelentkezett a 4-5 -ös ágyékcsigolyámnál porckorong sérv. 66 éves vagyok, mérnöki végzetséggel. A lábam zsibbadása miatt alig tudtam járni.

Az MR lelet alapján, az idegsebész azt véleményezet, hogy  ha 10 napon belül nem javulna az állapotom akkor műteni kell. A gerinc idegcsatorna akkor 6mm-re szükült, ami a lábzsibbadást okozta. A csigoly melletti szalag se volt rendben, ott megnyúlást mutatott ki az MR vizsgálat.

Sok mindenbe belefogtam és kipróbáltam,  mert nem hittem a műtét mindenhatóságában:

- 20 akupunktúrás kezelés

- vizalatti torna, vizsugaras és hagyományos masszázs

- Kim prof csontkovács rángatása

- Inverziós (denvér) pad

- kosmodisc

- 30 napos periodusokban Proenzy tabletta szedése

-fitness labdán való ülés a számitógép előtt

-gerinctámasztó tépőzáras őv

- chung shi (nem MTB márka) gördülőtalpu cipő

 

Szerencsémre hál' istennek  fél éve jobban vagyok, nincsenek fájdalmaim.  A gerincem kezdődő spontán elferdülése visszaállt. A denevér padon itthoni, 45 fokban, napi 5 perces lógatás vált be legjobban , amit folyamatosan végzek . Amikor lehet a gyógycipőt is hordom.

Ma már a kertben dolgozom, láncfűrésszel is tudok fát kivágni. A sors kegyes hozzám és remélem hosszú ideig igy lesz.

Az a véleményem, hogy "csak" az orvoshoz járás nem hoz eredményt. Sajnos az orvosok többsége csak felületesen foglakozik a "nyavalyásokkal". Egyiküket sem érdekli igazából komolyan, hogy mi a te kórodnak az előzménye, találgatnak, hogy mit kellene csinálmod. Nincs rá idejük.  Mindenkinek magának is kézbe kell venni a lehetséges módszerek kipróbálását. 

Hogy mindez mennyibe kerül ? Nekem eddig cca. 250.000 forintomba került, de nem bánom.  

Előzmény: Törölt nick (9424)