amatőr Creative Commons License 2012.01.01 0 0 154223

Évösszegzés 2011 ...itt mindenki sokat fut... jeligével

 

No persze, én is a sokat futók táborát erősítettem, tavaly decemberben pl. ha csak az utolsó két napot tekintjük, rögtön találunk két db 4 km-es futást. :)
Igaz, többet sem, merthogy az évértékelésben decemberhez ez az össz 8 km párosul, novemberhez meg a születésnapi nem egész 4 és fél km.

 

2011 amúgy nagy változást hozott a tervekben, hiszen a jó öreg őszi BSI maraton helyett a nagyatádi Ironman váltójában lefutandó nyári maraton került célkeresztbe. Ezért a szokott előző szezonos november-decemberi szünet után 2011-ben elindult az év:

 

-január   9 futás,  65 km

-február 12 futás, 98 km

-március 13 futás, 112 km.

 

A kellő átmozgatás után kezdetét vette a komoly készülés:

 

-április 14 futás, 148 km
-május 20 futás, 200 km.

 

Itt már befért 2 db verseny félmaraton is, ezek voltak az ún. hosszú futások, mert edzésként ilyeneket nem próbáltam. Egy teljes tiszta hónap maradt még ekkor a júliusi célmaraton előtt, de a június munka jellege nem kedvez a koncentrált felkészülésnek, így azután megtört az ív:

 

-június 14 futás, 164 km.


Ebbe azért beleapplikáltam egy hó végi 24 km-t, előrelátón ennyit feljegyezve akkor az edzésnaplóba róla:

Hm, kérvényezni fogom az atlétikai szövetségnél, hogy a maratoni távot 42-ről számcserével nyilvánítsák 24 km-nek.

24 km fölött nincs is élet, az egyszer biztos. :)


Ezután már csak a sikeres rápihenés és a szokott Achilles-probléma jött, benne két db 15 km-es futással és a számcserés edzésterv segítségével megoldott 4 óra 23 perces maratonnal.

 

Július: 10 futás, 123 km.

 

Később a jogos augusztusi pihenőt kivéve volt még egy őszi fellángolásom két 134 km körüli hónappal a BSI NIKE és az őszi maraton váltóban futott felese kapcsán, ezért bármily hihetetlen, de az év végi nov-dec. pihenővel együtt a 2011-es összesítés emlékeim szerint rekordot döntött, még sose futottam ennyit egy évben életemben:

 

- 130 futás, 1256 km, ebből 272 km verseny

- 1 maraton, 4 verseny félmaraton, 1 maszek 24 km-es futás

- átlag 6:03-as tempó

- a versenyeken (hihetetlen egyezőség!) szintén pont 6:03-as átlagtempó, a szigeti hendikep legjobb 4:47-es tempójától a NIKE feles nyári 5:29-én és a maraton 6:15-ösén keresztül a Samsung terep feles 7:01-es iramáig.

 

Jövő évi tervek:

-nagyatádi maraton, legalább 3 hónap heti 45 km-es állandó futásaival, több hosszú futással, 1-2 db 30 km-es távval is, 4 óra környékén

 

-ha nem lesz meleg a NIKE-n, akkor 1:50 alá menni.

 

Mindenkinek eredményes, okos 2012-es szezont kívánok!

Előzmény: dorkapapa (154213)