sneci Creative Commons License 2011.12.30 0 0 154189

A mai futással befejezettnek nyilvánítottam a futóévemet.

Évértékelő. Mivel befejezem az ötvenes éveimet, egy kis visszatekintéssel kezdem.

5 éve tértem át az új edzésmódszeremre, ami arról szól, hogy lassan de sokat futok. Gyakorlatilag havi 300km körül. De az egyhangúságot kerülendő, sok hegyi futással és dombozással vegyítve.

Azóta edzésen ritkán futok 5 percen belüli kilómétereket. Az 5:20-5:30-as km-ek a jellemzőek. Ennek meglett az az eredménye, hogy meglehetősen megnőtt az állóképességem. Versenyeken stabilan hozom -távtól függően- a 4 perc körüli km-eket. És jöttek az eredmények is. Az elmúlt 5 évben majdnem mindig  korosztályos első lettem. Becsúszott egy-két abszolút elsőség is. (tudni kell versenyt választani)

A számok tükrében:

Az 5 év alatt 1411:53:17 alatt 15772 km-t futottam. A futott napok száma 894. Átlagosan 17,6km és 5:22perc/km-es átlagsebesség

A dobogós helyezéseim:

Abszolútban 4 első, 1 második és 1 harmadik helyezés.

Hivatalos korosztályban 37 első, 5 második és 3 harmadik helyezés.

Nem hivatalosban 16 első, 3 második és 1 harmadik helyezés.

Megmondom őszintén, megszerettem a dobogón állást.

Amire nagyon büszke vagyok, hogy a NIKE 55-59es kategóriában mind az öt évben első lettem.

És akkor az idei évről.

Az évet egy 1:32-es kaposvári félmaratonnal indítottam, majd 1:44-es Pécs-Harkánnyal folytattam.

A Vivicitta  félmaraton is 1:28-on belül volt. Majd jött két 13 km-es verseny. A turul(panoráma) futás is jól ment, de valószínű lefelé történt valami a bal combom/seggem környékén, mert minden lépésnél nagyon éreztem. Az egy hétre rá következő verseny se tett jót neki. Következett 2 hét pihenő. Sajnos az se segített, ahogy előre lendítettem a bal lábam, elég erős fájdalmat éreztem.

És akkor jött tyúkanyó linkje! Ő nem tudja, de azóta is nagyon sokszor hálálkodom magamban.

Magyarán: elkezdtem a chifutást alkalmazni. És bár május végén még azt se tudtam, hogy vajon futok-e még idén, a júniust 375!!km-el zártam! És az idei volt a 2. legtöbb km-t futott évem! 3289 km. Igaz, a futott napok tekintetében ez volt a leghosszabb. 194 nap.

És mindez úgy, hogy májusban csak 118 km-t, decemberben a pihinek köszönhetően csak 92 km-t futottam.

Idén 16 versenyen indultam, abszolútban az átlaghelyezésem 29.75!

1 abszolút 1 hely,

Korosztályban: 8 hivatalos 1 hely,  4 nem hivatalos 1 hely. 2 hivatalos 2., 1 hivatalos 3. és egy 4. helyezés.

Egy szó mint száz, hála tyúkanyónak, ezt az évet is sikeresen zártam.