safranek50 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 11981

"35 év távlatából visszaemlékezve a Dolka tetőnek 2 feladata volt.

41 év távlatából:abszolute nem

1, A Szikla szellőzőjének, vészkijáratának őrzése.

UL.

2, Itt volt a Zalka laktanya disznótelepe.

Igaz

Itt híztak a cocák, akikből időnként egész jókat lakmározott a sorkatonaság is.

Nagyritkán, jómagam az ott töltött 1 év alatta 4 disznóvágásról tudok, de 1x sem ettük meg. Valahogy elpárolgottt

Mindössze ennyi volt a Dolka.

Meg annyi, hogy 24/1 raj vevőtávirász + 8 civil hölgy gt.diktor, + 1 HT thts, VP, + 2 relés hosszúváltóban

A  "tető" elnevezés ne tévesszen meg senkit, tényleg dombtető,

"apró, mindöszesen 488m méteres dombocska

azonban a valóságban egy völgyben van.

Akkor ezt nagyon elnézhettük, mert minden szolinap reggelén a tetejéig mentünk, lefelé a völgybe, csak másnap váltáskor, vagy ha kifogyott a cigije valakinek. :)

Butaság lett volna, illetve teljesen értelmetlen egy komoly adóantennát ide telepíteni.

Ez honna veszed, hogy ott adóantennák voltak? Max a relések adóantennái és ha szőr volt, telepitettek egy botantennát a 118-hoz, ami az egyetlen adókocsi volt ott. A többi az valóban Szentlélek, Nagyhárs és Bánkuton volt, vezetéken billentyüztük. :)

 

Az antenna egyszerű Orfeusz ellenőrző antenna volt, mint bármelyik alegységnél.

 Érdekes lett volna pl Aszódon az orfeuszhoz azt az antennaerdőt látni, ami itt volt. 4x 20 méteres szálfákból épített vevőantennarendszer.

Ezen keresztül figyelte a hírügyelet, hogy kiment-e az adás Nagyhársról.

 

A HÁP itt is messze volt az antennáktól, mivel azok a Borovnyákon, ill. Nagyhárson voltak.

Oda kábel ment(megy).

A 70-es években cserélték.

Nem irígyeltem a MN építő zászlóalját a keskeny aszfaltút mellett sziklába ásott kábelárok kivitelezéséért.

Hacsak úgy nem, hogy saját 2 kis kacsómmal csákányoztam a laktanyától a Szertárig a sziklát az út mellet, és nem ép.zl voltam :(

A Palotaszálló kapcsolar urban legend.

Mindössze egy időben, talán egy forrásból épültek.

Kapcsolat egyedül a Hámori tóval van-volt, érthetően a víz miatt."

Előzmény: Törölt nick (11975)