VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2011.12.25 0 0 11968

En meg amikor mukodott a Szikla nem voltam fennt a tetejen, mi volt ott, be volt e keritve, mire tettek az antennat, amikor meg lattam  egy  simarudarboc antenna volt a tetejen, azt lehetett lenntrol az utrol lattni,ahol a busz ment. Ezt a betonkocka dolgot arra irtam, sok hasonlo objektumnal volt veszkijarat az obejektum tetejen, ami a vegen vagy tuzletra volt es kibujo volt vege, la kockan volt vasajto , ami belulrol volt zarva, lasd Schweidel utca kifli haz es veszpremi szikla. A kerdes meg az is, hogy huztak ki a kabelt a lillafüredi sziklabol, a  elöször a hegy tetejen keresztül es onnan a Dolka tetöre, vagy siman kivezettek villanypoznara az ut melle a Hamori toval parhuzamosan, es onnan vittek fel a Dolkara az erdon keresztul, vagy nem is volt a Szikla es a Dolka kozott vezetekes kapcsolat.Amugy a Dolka hegy felmagassagaig volt bekeritve, volt fennt ortorony is, feentrol probaltunk lenni, de nagyon meredek a hegyoldal, meg ott volt a szellozo is, amin keresztul probaltak mar bemaszni kabelt lopni, de azegyik izlandi cserediak meghalt, megfojtotta  a kotel, a masik bunozo nem tudta mar visszahuzni.Egyebkent mar a masodik vilaghaboru idejen rajottek arra , a HAP ot messzebre kell rakni mint a kisugarzo antennakat, anno a taszari HAP nal es a B objektumnal is is volt kozte legvonalban 1,5 km , igy lehetett ez a lillafüredi HAPnal is, a dolka teto volt a fö kisugarzo ado.

Szerintem volt összekötettese a Palota Szalloval, a fold alatt.

Kellemes Karacsoynt mindekinek!!!

Előzmény: safranek50 (11950)