GPS Creative Commons License 2011.12.21 0 0 3951

 

Sajnos csak most értem gépközelbe - de azért elmondom, hogy mit gondolok én erről a dologról.

 

A két gép nem pont ugyanaz a kategória - mert elég jelentős eltérés van a kettő között - az E66-os javára!

 

Ebből 2 nagyon fontosat emelnék ki:

 

1)

  • a) A Fun az  klasszikus, háztartási, félkörös, függőleges hurokfogós - ezzel szemben
  • b) az E66 az fektetett, körforgós rendszerű.

Ez utóbbit inkább komolyabb (gyorsabb, ipari) gépeknél használják - háztartásinál ritka dolog.

Nagyon profi, gyors és megbízható hurokfogó-megoldás a körforgós.

 

2) Az E 66 7 mm (!!!)  öltés-szélességű - szemben a megszokott, 5 mm-es hobbi-gépekkel, mint pl. a Fun is. Háztartási gépeknél nagyon ritka extra a 7 mm-es öltésszélesség!

 

Ez tud ám nagyon hasznos is lenni bizonyos varrás-típusoknál - pl. a nagyfelűletű anyagok összevarrásánál (pl. hármas cikk-cakkban)  aranyat ér... de a többi haszon-öltésnél is sokkal profibb varrást eredményez - mint a szokásos 5 mm-es.

 

Lenne még egy harmadik dolog is - de ebben nem vagyok biztos, hogy a Fun-on nincs. Ez az öltésszélesség-szabályzás.

 

Az E66-on biztos, hogy van ilyen - ez bizonyos műveleteknél rendkívül hasznos (pl adott, fix-nyomra való ráállás - úgy mint az anyagok legszélének az eltalálása, ilyesmik)


 

KONKLÚZIÓ: Ha már ebben az árfekvésben gondolkodtok, akkor én feltétlenül az E66 -ot ajánlanám - mégpedig a fent felsorolt konkrétumok miatt.

 

Az ezek által nyújtott előnyök - a több éves varrási gyakorlatban - igencsak feledtetik azt a plussz-árat, amit megvételkor fizetni kell érte.

 

Elvégre egy ilyen gépet nem csak 1-2 évre vesz az ember, nem igaz? :-))))

.

Előzmény: Luca anyu (3950)