b.gina Creative Commons License 2011.12.10 0 0 55725

Sziasztok csajok!
Most egy barátnőm leletével kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nemrég volt endokrinológusnál, mert a fogigátló abbahagyása után alig volt mensije meg elég pattanásos lett. Én ajánlottam neki hogy nézesse meg az inzulinját is, hátha IR. Kiderült a pm. alulműködés, erre kap letroxot. Most volt hormonvérvétele is cukor+inzulinterheléssel, beírom az eredményeket. (nem 3. napi volt a vérvétel)

Glükóz (0): 4,3
Glükóz (120): 3,8
Inz (0): 5,5 mIU/l
Inz (120): 9,7 mIU/l
FSH: 4,5 IU/l
LH: 7,1 IU/l
Prolaktin: 14,4 ng/ml
Progeszt.: 0,54 ng/ml
Ösztradiol: 151,5 pg/ml
Tesztoszteron: 1,4 ng/ml
Cortisol: 693,3 nmol/l
SHBG: 151,9 nmol/l
DHEA-S: 5,3 ug/ml


A doki szerint hyperandrogenizmusa van, és mivel ezt nem lehet kezelni, csak a tüneteket "kozmetikázni", ezért fogamzásgátlót ajánlott.
Nektek mi a véleményetek? Azt látom, hogy a 120-as cukor leesik, de az inzulin annyira nem magas, mondjuk az éhomi 5,5, de csak egy picit magasabb a kelleténél, nem?Kizárható az IR?


Igazából a (rohadt hozzáértő) doki ráírta a PCOS-t is a papírra diagnózisként, de ő kb. mindenkinek ráírja, nekem is ráírta anno, de azt nem mondta, hogy mit kéne csinálnom ellene... Ezért is váltottam dokit.
Ha valaki átbogarászná a számokat és véleményezné, azt nagyon megköszönném, mert most nem tudom, mit mondjak a barátnőmnek... szedje nyugodt szívvel a fogamzásgátlót?