Zoltika Creative Commons License 2011.12.07 0 0 103114

"A Regiszterben ugyanis valóban káosz van..." - ezt természetesen a bolgár cári családra értettem ("káosz van - hisz én keltettem!" :D). Amikor a hajótörténetek jelenlegi állapotukban rögzítésre kerültek, az a rendelkezésünkre álló források kritikája után történt, mint az azokból valószínűsíthető leginkább reális adatsor. A forrásokban azonban olyan nagy volt az ellentmondás, hogy már annakidején is teljesen nyilvánvaló volt a bizonytalanság. Ha új, megbízható források merülnek fel, akkor az általunk eddig rögzített hajótöerténeteket át kell gondolni. Sajnos nincsen kapcsolatunk bolgár hajózástörténészekkel, és a nyelvismeret hiányában a bolgár honlapokat sem tudjuk böngészni. Ha azonban il1321 kolléga nyelvismerete birtokában meg tudja tenni, kérjük, hogy nézze át a bolgár forrásokat, és kellő kritikával értékelje ki azokat! A 103099 hozzászólás a linkekkel ilyen kiérlelt véleménynek tűnik (sajnos a cirill betűk olvasását szinte már teljesen elfelejtettem, és akkor még ott a nyelvi korlát is...).

Előzmény: riversea (103110)