palaj Creative Commons License 2011.12.05 0 0 57713

Tisztelt Szakértők!

 

Segítséget szeretnék kérni a topiktársaktól.

 

Adva van egy 6 éve épült tetőtér beépítéses családi ház, radiátoros fűtéssel (sajna a padlóban megannyi "T"-vel), ahol 3 hete le lett cserélve az addig hibátlanul működő kéményes cirkó egy turbósra. Azóta azt tapasztaljuk hogy a rendszer elengedi a nyomást. Általában olyankor sokkal jobban, mikor nem is megy a fűtés és szobahőmérsékleten van a víz. Ekkor esik a nyomás a leginkább (óránként 0,5 bar-t). Mikor folyamatosan megy a fűtés, akkor bármilyen nyomás értéket folyamatosan tart a kazán és a rendszer is - amennyire megtudtam figyelni. Az egyik radiátoron van egy nyomásmérő és amikor a víz lehűlése után elzártam a kazán alatti szerelő csapokat csak a rendszerben esett a nyomás, a kazánban nem, ez alapján gondolom, hogy a (cső)rendszerben lehet a hiba és nem a kazánban. Vízesedés persze sehol nem tapasztalható.

 

Az lenne a kérdésem létezik-e ennek a hibának orvoslására valamiféle technológia, ami nem feltételezi a teljes ház szétverését? Akár a szivárgás helyének meghatározására, akár tömítésére. Hallottam tömítőanyag utólagos benyomásáról, de eddig akivel beszéltem nem igazán ajánljotta senki, esetleg ilyennel kapcsolatban van valakinek pozitív tapasztalata? Akár konkrét szerelőt, vagy cég ajánlást is szívesen vennék, aki szerintetek segíteni tudna.

 

Előre is köszönöm!