Axióma Creative Commons License 2011.12.04 0 0 588

En nem sportoltam, de hasonloan tizenegypar eves korom ota evente parszor raktam vissza a terdem. Nagyreszt par perces - par oras fajdalom, par napos erzekenyseg, aztan megint semmi baja a kovetkezo (rossz iranyu) erohatasig. Pont egy eve kiment ugy, hogy annyira fajt, mintha nem ment volna vissza, de ket doki szerint is a helyen volt. Ezt napokig santikalas es nulla lepcsozesi kepesseg kiserte, es kb. 1 honap mire teljesen (napi hasznalatra nezve) rendbejott, de innentol elkezdtem dokikhoz jarni, meg iszonyuan vigyazni ra (pl. nem jartam biciklivel meloba). A vigyazas ellenere me'g egyszer terdeles kozben kiment, az 1 het volt mar csak, igaz valoszinuleg annak is koszonhetoen, hogy a Flugalint nem ket het mulva irta fel az orvos, hanem egybol szedtem (sima gyulladascsokkento). Kozben termeszetesen kiderult (MR), hogy a keresztszalag szakadt el teljesen.

Szeptember 19-en mutottek. Tatan, de ennek csak a mutet szempontjabol van jelentosege, vizsgalat esetemben csak fizikai volt ott, korabbi papirjaim a helyi ortoped dokitol voltak (aki szivatott hogy uh-ra kuldott meg fizikoterapiara), illetve en is voltam AG-nal, o intezte az MR-t, de o nem mutott meg magas sullyedes miatt. Kozben talaltam ra a kevesbe invaziv muteti eljarasra, ezert mentem Tatara, ahol bevallaltak a sullyedessel is. Fizetos, de utana nincs boritekozas, es en ugye dolgozom, es sokkal kevesebb tappenzen lebecolas miatt en anyagilag szerintem jobban jottem ki. Na meg gyorsabban is gyogyultam. Szerencsere a porckopasom csak II. foku es levalas nincs (bar az AG allitotta hogy van ugyhogy ket reszletben is mutott volna), valoszinuleg ez okozhatta, hogy a kornyekemen ismert osszes mutottnel jobbnak iteltem meg a gyogyulasomat.

Szerintem MR-ig juss el, es nem biztos hogy nem a mutet lenne a hosszutavu megoldas. Ha szakadt, es az izmaid nem valtjak ki, akkor mas nem nagyon tud ahogy en tudom segiteni.

Előzmény: tipeg (586)