Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 2466

En annyira nem aggodom az ilyenek miatt, probalom ugy felfogni, hogy ez a fejlodes velejaroja. Ahogy a telefonos kisasszonyok, a forgalomiranyito rendorok, a cipeszek, a szabok, a timarok mind-mind szinte teljesen eltuntek, legfeljebb retegigenyt szolgalnak ki, ugy lesz szukseg mas es mas tipusu munkara es munkaerore a jovoben is. Nem mellesleg az emberek "szeretnek" dolgozni, legalabbis a legtobben probaljak valamilyen ertelmes modon elutni az idejuket, s ennek egy remek modja a munkavegzes. Azaz hiaba automatizalnak szinte mindent korulottunk, mindig lesz, aki ennek ellenere is szeretne dolgozni, ill. az automatizalas is uj munkahelyeket hozhat letre, hiszen azt is emberek javitjak, szerelgetik stb. a gepeket.

Pl. a McDonalds azt hiszem jovore at fogja alakitani az ettermeit automata kiszolgalosra, azaz nem embertol fogod kerni a hamburgert, hanem egy monitort tapogatva. Ugyanakkor meg igy is tobbezer uj munkahelyet fognak letrehozni, mivel a kepernyos megoldassal tobb embert tudnak kiszolgalni egyszerre, igy a mostani frontline embereket egyszeruen hatraviszik sultkrumplit sutni, ill. meg vesznek is fel ujakat.

Talan ideig-oraig rossz annak a nehany embernek, aki elveszti esetleg igy a munkajat, de sok masik letrejon egy masik helyen kesobb. Ez sajnos hozzatartozik a dologhoz, de szerintem ez mindig is igy volt az idok folyaman.

 

Ma mar senki nem siratja a timarokat vagy a cipeszeket, pedig regebben elkepzelhetetlen lett volna az elet nelkuluk. Talan 50-100 ev mulva termeszetes lesz mindenkinek, hogy ha bemegy egy szupermarketbe, akkor ott nem talalkozik elo emberrel a tobbi vasarlot leszamitva. Mert automata penztar mar most is van, az ugyfelszolgalat elerheto telefonon, a polcokat pedig robotok is fel tudjak tolteni. Tulajdonkeppen mar akar ma is mukodhetne ilyen rendszer (pl. Koreaban mar tobb kiserlet is van ezzel kapcsolatban), talan igeny nincs meg ra, nem tudom. De szerintem csak ido kerdese.

Pl. Magyarorszagon egy aranyos kis pelda:

Előzmény: apojani (2465)