Glaskasten Creative Commons License 2011.12.03 0 0 9495

Üdv!

 

Hát nem tudom. A haver gépe nem csinál ilyen cirkuszt. A motorodnak elég kellene lennie, mert a Honda is 4,5 lovas. Azért mielőtt nagyberuházásba kezdesz, én a helyedben felhajtanék egy síma rk 02-őt próbára. Mármint kocsizni. Próbáld ki, hogy mi a különbség a két tengelykapcsoló között. Egy hajtást szerezni sokkal olcsóbb, mint egy másik gép komplett. És akkor még mindig marad egy hajtásod. Mi a Maros töltésen járunk keresztül vele - nem semmi emelkedő - , de símán viszi a kocsit, ami nem gyári, nehezebb is, meg a cucc is rajta van, mármint a másik kapa és egyéb vacakok. 

Most egy ROBI 52-t szeretnék kipofozni, ami már saját, főként vontatásra, az Rk-t meg lízingelném, egy ismerősömtől. 

Azért lenne jobb a 2 ütemű, mert az emelkedők jóval meredekebbek 30 foknál, azt akkor az olajzásnak annyi a 4 üteműben. 

 

Az tény. hogy felező nélkül mindegyik hajlamos a kaparásra, de melyik nem? Lehet, ha súlyt raksz rá- mármint a traktorra -, stabilabb lesz. 

Gondolj csak bele, hogy az 50 ccm-es Robi 52 a 2,7 lovával nehezebb mint a 4,5 lovas rk 02. Persze, hogy kapar!

 

Mindazonáltal sok sikert kívánok Neked is! Szóval kísérletezni kell!!! Én is azt teszem.

 

Üdv: Imre

Előzmény: albertjani (9489)