bohrer Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13697

Hali !

 

A szivattyú BP 1/4 ez csak 50L/ percet tud, a BP 14 pedig 85-öt.

Nem értem a dolgot, mivel a sóder általában jó vízadó réteg, sokszor  a 3m vízoszlop is elég ekkora szivattyúkhoz. Szerintem agyonszűrőzték, jó dolog a homokmentes kút, bár a sóder hamar letisztul. De a szűrőzés sűrűsége a vízhozam rovására megy, saját tapasztalat.

Vegyél valami JET szivattyú mélyszívófejjel, ez tényleg kevés vizet vesz ki, kicsit gazdaságtalan az üzemeltetése, viszont az olcsó szivattyú 20000Ft méyszívófejjel, és 750W 42L /perc ami a valóságban a bő fele lesz ilyen mélységből, de neked most pont ez kell. Az áramfogyasztást kompenzálja vagy 10 évig a szivattyúd ára..

 

 WWW. Elektriko.hu

Alfa Centauri AC-JET100M szivattyú mélyszívófejjel
* 230V/50Hz, 750W teljesítmény
* H max. 45m, Q max. 42 liter/perc
* Max. szívómélység: 25m (mélyszívófejjel)
* Csatlakozás szívó 5/4”, nyomó 1"
* Bronz lapátkerék, ÖV ház
* Szívómélység növelésével csökken a vízhozam és a nyomás.
 Bruttó ár: 19 990 Ft (69 EUR)

 

Szívasd egy ilyen kisebb teljesítményű masinával , remélhetőleg letisztul, mert nincs akkora vízkivétel, depresszió a kútban hogy a homokot is magával rántaná ,mint a nagyobb szivattyúkkal. A rezgőst itt felejtsd el, mert csak nyomja ki a lekvárt, bár ami kint van az odalent helyet csinál a víznek.  A mélyszívófejet a szűrőzött rész tetejéhez tedd ha tudod.

 

 

Bár Gamate jól leírta hogy elértek egy agyagréteget, és a technikájuk itt elakadt, nem mertek?-tudtak ? lentebb meni a kézi tekerésű  "kútfúrógéppel ", menni kell ha fent nincs elég vízadó réteg.Remélem segítettem.

Előzmény: qqriq111 (13691)