spapda Creative Commons License 2011.11.26 0 0 39323

Tudom én, hogy létezik, a kérdés csak az, hogy itthon is beszerezhető-e és tudunk-e olcsóér' boltolni? Ahogy nézegettem, magyar off-road boltban 50 rugó/pár lenne a másfél méteres, 50 mm vastag waffle board. A cél ugye az lenne, hogy a béka tompora alatt lévő HUF árfolyam ellenére ennél olcsóbban megoldjuk a kérdést.

 

Megnéztem egy katalógust, és azt írja, hogy a 38 mm vastag rács tömege 18 kg/m2, az 50-esé pedig 21 kg/m2, tehát nem is sokkal nehezebb, ez annak köszönhető, hogy nem 38, hanem szellősebb, 50 mm-es a rácsosztás, a bordaszélesség pedig csak 1 milliméterrel vastagabb (5/7 alsó/felső érték helyett 6/8 mm). Ennek ellenére a terhelhetőség jóval nagyobb, 120 centis támaszköznél például az 1%-os lehajlási határ eléréséhez a 38 mm-esnél elég 275 kg, az 50-esnél ez az érték 595 kg. A kérdés csak az, hogy az árképzés mi alapján történik: a felhasznált anyagmennyiséggel van-e összefüggésben (18 vs. 21 kg/m2 nem olyan nagy differencia), vagy "akinek nagyobb kell, úgyis hajlandó többet fizetni" elven?

 

Akkor tehát a másfél méter hosszú, 50 mm vastag waffle board érdekli a népet? Megkérdezem 2 helyen, hogy tudnak-e ilyen méretben, és mennyi az annyi.

Előzmény: Ivwi (39321)