mtlaskkhuf Creative Commons License 2011.11.13 0 0 7728

Víz, központifűtés szerelő vagyok. Többnyire megújulókat szerelek.

Faelgázosítóból is már jónéhányon túl vagyok, ezek önálló rendszerek voltak.

Az  előzőekben vázolt kapcsolást csupán azért gondoltam megvitatni, mert olyan rendszert szeretnék, ami lehetőség szerint a legtöbbet spórolja meg.

A másik hozzászóláshoz írnám, hogy én nem a puffer vizét szeretném felfűteni a gázkazánnal!

Mindössze a pufferban megmaradt langyos vizet használnám továbbfűtve a radiátoros körben. Ugyanis hideg állapotban a radiátorok felől szobahőmérsékletű víz, azaz kb20C fokos viz megy a gázkazánra. De ha van 40C vizem is a rendszerben akkor talán azt használnám, hiszen az már alapból 20 fokkal melegebb a radiátoros visszatérővel szemben.

Tudom hogy enélkül is működik egy rendszer, meg lehet hagyományis csiki csuki módszerrel is váltani a két fűtési mód között.

Viszont azt is tudom, hogy néha apróbb ésszerrű változtatásokkal jelentős energi mennyiséget lehet megspórolni. 

Jelen helyzetben ez az amit szeretnék ezzel a rendszerrel. 

Egyébként örülök hogy van véleményetek ezzel kapcsolatban.

Csupán annyit kérek, hogy ha ennek a kapcsolásnak van buktatója, vagy hátránya, azt írjátok meg nekem. Én is tanulok és érdekel minden, számomra új tapasztalat.

A hőszivattyús rendszernél bevált dolgokat, pedig azért kell átgondolni és megvitatni, mert ott azért nem beszélhetünk 20-85C-os hőingadozásról. 30-35C fokos vízzel fűtünk és 25 fok alá nem igazán hül a puffer, de ez már más téma.

 

Közönöm a hozzászólásokat!

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (7723)