mononó Creative Commons License 2011.11.11 0 0 55579

Sziasztok!

 

Új vagyok itt a fórumon és a PCO szindrómásként diagnosztizáltak között.

Hétfőn Dr. Tűű László diagnosztizálta a PCOS-t, diétáznom, mozognom és 3*500 mg Meforalt kell szednem.

 

Emellé még lisztérzékeny is vagyok, így az étkezést nem könnyű összehozni.

 

Az étkezéssel és a számolgatással kapcsolatban vagyok nagyon elveszve még... Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy mit hogyan és miként kell?

 

Dietetikusnál voltam (igaz nem az MM-ben), de tervezem, hogy felkeresem Zentai Andreát is.

 

A főzésnél hogyan kell számolnom a CH-t?

 

Konkrét példa tegnapról (alapanyagok - természetesen utána elosztva):

 

350 g barna rizs - > főzés után 920 g  (ebből a párom kapott jó sokat :))

366 g fagyasztott mexikói keverék -> főzés után 310 g

350 g csirke mell - > főzés után 266 g

oliva olaj kb. 50-60 ml (nem tudom pontosan mennyi, mert mindenhez ezt használtam)

 

Azt tudom, hogy nyersen kell lemérni és kiszámolni a ch-t, eddig oké.

 

De főzés után mi alapján osztom el? Honnan tudom, hogy pl. az 5 dkg rizsben mennyi volt a ch? Mert pl. vacsira is ettem ebből egy keveset + mai és holnapi ebédem is ez lesz (utóbbi kettő egyforma mennyiségben, arányban).

 

Ebben nagyon el vagyok veszve és szeretném pontosan követni, hogy miből mennyit eszem, főleg, hogy nem csak a CH-t, hanem a kcal-t is számolnom kell, mert fogynom kell.

 

Tudnátok segíteni ebben?

 

A Meforallal kapcsolatban is lenne egy kérdésem:

3 napja kezdtem el szedni (majd 3*500mg lesz a vége) és csak "gázosodom" tőle (bocsánat a kifejezésért, de nem tudok szebbet). Ez normális?

 

És lenne még egy kérdésem a végére:

Az nagy baj, hogyha a tízórai után mindig éhes vagyok? Alig várom az ebédet minden nap...

 

Eddig azt hittem, hogy csak az alma miatt van, mert az mindig étvágy csináló. De ma pl. répát ettem yoghurttal (Farmer youghurt 1,4 %-os zsírtartalommal).

 

Segítségeteket előre is köszönöm!!

Szép napot és hétvégét mindenkinek! :)

 

m.