Yannie Creative Commons License 2011.11.01 0 0 13189

Életem utolsó diákjegyét az új készülék adta ki. Az új jegy a MÁV által nyomtatotthoz hasonló méretű,de máshol van elvágva,így még annál is hosszabb. A papíros a réginél számottevőbben több információt tartalmaz,bár felmerül kérdés,hogy ezeket csak a megnövekedett papírméret betöltésére,vagy tényleg "hasznos adatközlés" végett nyomdázza rá a gép? A készpénz/visszajáró feltüntetése jó ötletnek tűnik. Nem mintha zavarna,sőt miért is ne,de a busz rendszáma szerintem jóformán csak a buszmániásoknak lehet érdekes. (A jutalmazásra vagy leteremtésre kívánt sofőrt általában úgysem ez alapján azonosítja az utas) A nyomtatás mindössze egy pillanat, ha belejönnek a sofőrök a gép kezelésébe(már ha nem bonyolult alapból,ezt nem tudom), talán a jegyváltás folyamata gyorsulhat valamelyest az EMKE-hez képest.

 

 

Az utazásról annyit, hogy Mezőkövesdig végig foglalt volt az ülőhelyelyek legalább ~70%-a,de néha többen is álltak. A csomagok igen nehezen fértek el a Sanyi két kis ládájába. (leglehetetlenebb csomagnak az öregnénik kerekeskocsija bizonyult) Kár hogy az ajtótlan oldalon nincsen kialakítva csomagtartó,máskülönben - az SZV flottájából választva - egészen megfelelő jármű lenne ez az egri vonalra.

Előzmény: AUTOSANdris (13176)