Törölt nick Creative Commons License 2011.10.29 0 0 16468

Hm, kezdenek rossz irányba menni a dolgok.

Deilának részben igaza van. A kérdésem lényege pontosan az volt, hogy ha akarsz valamit, akkor gondold át, szedd össze, és lehetőleg minél több infót adj át egyszerre. Nem jó, ha cseppenként adagolod. Kapsz egy megoldást, de még ezt is kéne, megkapod ezt is, de még azt is kéne, megkapod azt is, de még amazt is kéne, stb... Ez így egy idő után elveszi az ember kedvét a válaszadástól. A kívánságlistádra vonatkozó kérdésem feltevésekor már éreztem, hogy közeleg a türelmem vége, és igyekeztem ezt finoman és körültekintően tudtodra adni. De még nem tartottunk ott, hogy figyelmen kívül hagyjalak, mert egyrészt tetszik a feladatodban rejlő kihívás, és nekem is jó, ugyanis ezen keresztül tanultam meg itt és most(anában), hogy hogyan lehet az internet explorerrel ilyen szinten együttműködni. Másrészt értem az indokod, hogy azt hitted, a többi részt magadtól is meg tudod oldani.

Én sem hiszem, hogy pofátlan lettél volna, viszont az is igaz, hogy ezzel a 16460-as beszólással kissé elvetetted a sulykot. Delilának minden alapja megvan arra, hogy elmondja a személyes véleményét egy ilyen esetben. Ő az itteni Excel fórum egyik fő éltetője, más fórumokon meg szinte kizárólag ő ad válaszokat. Lehet, hogy pont a Te kérdéseidre még nem válaszolt, de ezer más kérdésre már igen. És több más fórumtag is így van ezzel. Nem állítom, hogy összeszokott csapat vagyunk, de alakul a dolog, és én nagyon helyeslem, ha kiállunk egymás mellett. Ezért ebben a szituban nem tehetem meg, hogy szó nélkül elmenjek a beszólásod mellett. Főleg, hogy Te (nicked alapján) férfi vagy, ő meg egy hölgy. Ezért arra kérlek, hogy próbálj meg tiszteletteljesen viselkedni nemcsak velem, hanem az egész fórumtársadalommal szemben. Az élet más területén is hasznos lehet.

 

A kérdésedre pedig ez a válaszom:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Private Declare Function FindWindow Lib "user32" Alias _
    "FindWindowA" (ByVal lpClassName As Any, ByVal lpWindowName As Any) As Long
Private Declare Function SetForegroundWindow Lib "user32" (ByVal hwnd As Long) As Long

Sub DistanceQuery_Multi()
    Dim IE As Object, Doc As Object
    Dim oFr As Object, oTo As Object, oNew As Object, oGo As Object, oSum As Object
    Dim t As Long, s As String, myHwnd As Long, PrevSum As String
    Dim CityCount As Long, i As Long
    
    CityCount = Application.WorksheetFunction.CountA(Range("A31:A37"))
    If CityCount < 2 Then
        MsgBox "Kéne legalább két állomás."
        Exit Sub
    End If
    
    Set IE = CreateObject("InternetExplorer.Application")
    IE.Navigate "http://www.terkep24.hu/"
    IE.Visible = True
    While (IE.Busy) Or (IE.ReadyState <> 4)
        'wait until ready
    Wend
    Set Doc = IE.Document
    Set oGo = Doc.getelementbyid("routebtn_terv").FirstChild
    Set oSum = Doc.getelementbyid("summary")
    For Each oNew In Doc.all
        If oNew.classname = "runjs run_new_point button running" Then Exit For
    Next
    Set oFr = Doc.getelementbyid("rpA").Children(1)
    oFr.Value = Range("A31")
    For i = 2 To CityCount
        If i > 2 Then
            oNew.Click
            While (IE.Busy) Or (IE.ReadyState <> 4)
                'wait until ready
            Wend
        End If
        Set oTo = Doc.getelementbyid("rp" & Chr(64 + i)).Children(1)
        oTo.Value = Range("A" & 30 + i)
        oGo.Click
        While (IE.Busy) Or (IE.ReadyState <> 4)
            'wait until ready
        Wend
        PrevSum = oSum.innertext
        Do Until (oSum.innertext <> PrevSum) And (InStr(oSum.innertext, "km") > 0)
            DoEvents
        Loop
        Debug.Print oSum.innertext & "****"
        s = oSum.innertext
        s = Replace(s, Chr(13), "")
        s = Replace(s, Chr(10), "")
        t = InStr(s, ":")
        s = Mid(s, t + 1, InStr(s, "km") + 1 - t)
        Range("B" & 30 + i) = s
    Next
    myHwnd = FindWindow(vbEmpty, "Microsoft Excel - " & ThisWorkbook.Name)
    SetForegroundWindow myHwnd
End Sub

Előzmény: attillaahun (16460)