Catman Creative Commons License 2011.10.25 0 0 56295

Sziasztok,

 

Tavasszal mar felvetettem itt a problemamat, ami abban all, hogy padlofutes + radiatoros rendszeremben csak egyetlen szivattyu van (a kazan szivattyuja), igy jelenleg kenytelen vagyok kb. 50 fokos vizet hasznalni, kulonben a padlofutes keveroszelepe lezar, es igy nincs keringes a padlos reszben... Idohiany miatt meg nem volt idom foglalkozni ezzel a problemaval, de jovo tavasszal mindenkeppen szeretnem megcsinaltatni.

 

Az egyik megoldas ugye az lenne, hogy beszerelek egy plusz szivattyut a padlofutes korbe. Ez mindossze azert nem szimpatikus, mert plusz elektromos fogyaszto, es az eloszotszekrenybe is neccesen ferne be.

 

A masik megoldas pedig az lenne, hogy a radiatorok visszatero agat kotnem a padlofutes eloremeno agara. Allitolag ez a megoldas ki volt mar vesezve itt a forumon, de eddig nem sikerult megtalalom azt a reszt, ahol errol volt szo. Tudnatok nekem segiteni abban, hogy mi ennek a rendszernek a hatranya (ha van)? En kicsit attol felek, hogy ez sem mukodne tokeletesen plusz szivattyu nelkul... Bar gondolom ez attol is fugg, hogy hany fokos a radiatorokbol visszatero viz. Most az 50 fokos vizzel jol mukodik a rendszer, tehat ha max ennyi lenne a visszatero, akkor mukodne a valtoztatas. Itt egy kep, hogy hogyan kepzelnem el a dolgot:

 

 

A sargaval jelolt reszeken megszuntetnem a csoveket, es a piros (eloremeno) es kekkel (visszatero) jelolt uj atkoteseket hoznam letre (jobb oldalon vannak a radiator osztok-gyujtok). Mi a velemenyetek?