.Guriga. Creative Commons License 2011.10.24 0 0 13469

a kérdések nagyon jók..

választ a helyszínen kaphatsz a "mestertől"... itt nemnagyon fognak neked válaszolni, mert : "..minek is tudnád??... elég ha a mester tudja.." :))

.. egy laikus (mint én) azt válaszolná:

 

- Vizes fúrásnál nem lehet megállapítani, hogy vizadó rétegbe értél. Biztosra száraz (kisátmérős) próbafúrással lehet az optimális mélységet "feltárni".... vagy száraz fúrással egyből.

 

-A földnek és a kölömböző rétegeknek van bizonyos tömörsége, így tartása is. Rövidebb-hosszabb időre marad a fal. Ennyi bőven elég a munka végéig. Lehet példának pl. emésztőgödör, vagy pince ásást venni... pár napig tart a fal, majd idővel leomlik (szárad, esik rá az esső, mossa a víz.. stb., vagyis változik a struktúra, állaga.. elkezd mozogni, tágúl, vagy zsugorogik és ezért mállik, omlik)

 

-Ideiglenes csövet pl kavicsos, homokos rétegeknél használnak, mikor a fal azonnal omlik, mert nincs tartása.

 

-A szűrő homok a gravitációtól megy le a helyére.. :))

 

-Az ellenörzést úgy hívják: geometria... a furt Lyukból kivonod a cső átmérőjét, majd szorzod a magassággal... megkapod: hány vödör homok (kavics) tölti ki "teret".

 

Fontos!!

Ezt  a kis szösszenetet csak neked írtam! Nem biztos, hogy így van, mert ez a saját véleményem.

Írtam ezt azért, nehogy lehurrogjanak a NAGYOK..

További kellemes estét!

 

Előzmény: olanzsahlef1 (13458)