scarabaeus Creative Commons License 2011.10.24 0 0 81

Az az alapban lefedett lyuk, amin a táp bemegy az akkuajtó közepén, eléggé közel van az állványcsavarhoz (kb. 1,5 cm), szerintem mindenképpen valami módosított felfogatást kell készíteni neki emiatt.

 

Én a magam részéről csak az SX220 saját akkujával készítettem képsort még. Nem tudom, az SX230 CHDK port milyen fázisban jár, az SX220-asra írtam ezt, exponálás után 2 mp-et hagy a gépnek a mentésre-egyebekre, a maradék időre lekapcsolja az LCD háttérvilágítást, időpontra, és nem ciklussal mért ilyen-olyan kb. eltelt időre exponál, az expó utáni "világos pillanataiban" (ő kapcsolja amúgy vissza a világítást akkor) bármely gombra kilép (nem megszakítással kell kilépni). Mint minden ilyennél, az expó utáni fényképvisszanézést ki kell kapcsolni. Mivel javarészt kikapcsolva tartja az LCD világítást, ráadásul fókuszálni nem kell neki (mondjuk én hagyom Av módban, fényt hagy mérjen, esetlegesen expókorrekció mellett), az akkuidő lényegesen több, igazából 5 mp-es várakozásokkal 1 órán felül voltam 750 expó körül, amikor én kapcsoltam ki, nem az akku fogyott ki. (Már nem emlékszem, 2 szegmens volt-e még, vagy még a 3 is megvolt).

 

@title interval
@param a Interval (Secs)
@default a 4

if a<4 then a=4
b=a*1000
s=get_tick_count+b

do
  set_backlight 0
  while get_tick_count<s
  wend
  s=s+b
  shoot
  wait_click 2000
until not (is_key "no_key")

set_backlight 1
end