L0riana Creative Commons License 2011.10.08 0 0 556

Szóval készült újabb MRI, ez már majd' 3 évvel a sérülésre rá, ami egy elég fura szöveti képet mutatott. A huzavona után kaptam újabb keresztszalagot, ezúttal csont-patellaín-csont graftot. Na ez sokkal fájdalmasabb volt az előzőnél, a graftvételi hely a mai napig nagyon érzékeny, nem nagyon tudok letérdelni. A rehab sokkal durvább volt. A 3 hét mankó mellett kellett a 6 hét ortézis is, lasabban sikerült elérni a 90 fokot, és fájdalmasabban. Végül azért sikerült... Aztán 3 hónapra a műtétre ráestem. Ami ugyan direktben nem okozhat szakadást, de a vérömleny azért bekavarhatott, még a röntgenorvos is azt mondta, hogy ez tuti patellatörés, szerencsére azért ezt megúsztam. A lényeg, továbbra is fájt, mostmár egyre jobban, az ízületi résben mediálisan. Készült MRI meniscusszakadás iránydiagnózissal, de a felvételen nem látszott. A terápia így eleinte szteroid volt, majd hialuronsav, abszolút pénzkidobás. Végül 1 évre a sérülésre újabb artroszkópia volt a porcopás miatt, ahol a III. fokú chondropathia mellett laterális release is volt, de plusz meglepiként az is kiderült, hogy a meniscus mediális részén jó nagy szakadás található, így azt kivették. Rá 3 hónapra ismét AS, ahol újabb meniscusszakadás ugyanott, és kaptam spéci kezelést a porckopás miatt (vérlemezkét). Aztán rá 1-2 hétre éreztem, hogy na most aztán tényleg beakad a térdem. Az orvos szerint ez normális, várjuk meg, amíg a kis morzsák felszívódnak. Na hát 1,5 hónap, és még mindig beakadt napi 4-5x, úgyhogy újabb MRI készült, amin kiderült, hogy egy 1 cm-es meniscusdarabka akadt be a két keresztszalag közé. Innen kb. egyenes új vezetett a műtőbe, rá 1 hétre kiszedték. Mivel a doki azt mondta, a szalaggal minden rendben, bár egy kissé lazább a kelleténél, így majdnem nyugodt szívvel mentem túrázni. A térdem valami iszonyatos módon instabil volt. Folyt. köv.