nyüffi Creative Commons License 2011.10.04 0 0 847

soha nem tanultam németet:DD

 

boldogult fiatalkoromban még az orosz volt divatban:]

 

 

a szászokról szót sem vagy semmit, Chemnitzben éltünk 5 évet, ott bontogattam szárnyaim a némettanulással:) hiába volt-van ott rengeteg magyar irritál hogy sokan felveszik a német állampolgárságot és utánna meg se nyikkannak az anyanyelvükön azzal a felkiáltással hogy ők németek (68-75 közötti időszakban sok magyar vendégmunkás kint felejtette magát) a legszebb hogy mivel egymással jártak össze németül a mai napig nem tudnak igazán

 

Chemnitz után jött Stuttgart 8 évig :] mikor a volt főnököm első nap mondta hogy : Frau .... gehen Sie vespern, néztem mint borjú az újkapura hogy mit csináltam rosszul, aztán pár szó után rájöttem reggelizni küldött:) nem volt könnyű a sváboknál, eléggé szemellenzősen viselkedtek velünk szemben, sok a gazdag és azoknak a 90% lenéz mert "alantas" munkát végzel, vagy azért mert dolgozol és nem egész nap malmozol vagy teniszklubba jársz . volt egy pár keletnémet és külföldi munkatársunk velük nagyon jól kijöttünk (húsboltban voltam a felvágottasnéni)

 

Stuttgartból a bajorokhoz költöztünk 3 évvel ezelőtt, ez volt az a döntésünk amit nem bántunk meg:) valahogy nyitottabbak az emberek, eddig nem vettem észre hogy bajuk lenne az hogy akcentussal beszélek, az egyetlen amit nem tudnak az a nevünk helyesen kiejtése:) vannak német és magyar barátaink, van 1-2 török nő akikkel jól kijövök de mikor megpróbálnak az igaz hitre tériteni akkor hajam égnek áll:] tegyem hozzá nem azok a fajták akik pingvinként mászkálnak utcán (pingvin= csador + burka+abaja)

 

a röhej az hogy szeretnénk a lakásból kiköltözni mert a legszélső-legfelső ugyhogy télen a falak miatt eléggé hűvös de eddig nem sikerült egy tartományon belül költözködni:)) kiváncsiak vagyunk hova vet a sors legközelebb:D remélem nem Hambugrba vagy Flensburgba vagy valami hasonlóan messze levő városba:)

Előzmény: Léna007 (846)