Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.03 0 0 835

> Ami az egyesületeket illeti azokat szeretnénk kerülni mivel rendszerint az ilyen helyeken van három-négy vezéralkat aki diktál ami nem kelt emberi hangulatot

 

Hm

Bár tudom, hogy téged pillanatnyilag ez kb. a 625. helyen érdekel, de nem állom meg, hogy meg ne jegyezzem: a helyi (később az össznémetországi) magyar cserkészcsapatban nem is simán barátokra, de testvérekre találtunk, a gyerekek is, meg én is, a közös húsvéti tábor az év fénypontja, szegényebb lenne a lelkünk nélkülük, no meg a magyar hagyományokat sem tudnánk ápolni.

A két berlini magyar egyesület már más tészta, van egy kelet-berlini és egy nyugat-berlini, jó magyar szokás szerint viszályokkal tarkítva, oda mi sem járunk (egyikbe sem).

Van táncház, magyar zenekarral (Durrbanda a nevük, ha jól tudom, még nem voltunk, nem vagyunk nagy táncosok).

Van magyar óvoda, nagyjából megfizethetetlen.

 

Általánosítani rossz, mert nagyon szép dolgokról maradhatsz le, ha így teszel.

 

Weboldalépítő barátnőm van itt Berlinben, elég sokáig élt HartzIV-en (=szoc. segély), most elvégzett egy egyéves tanfolyamot, és _talán_ lassan beindul neki a szekér, de nagyon szerényen.

Felesleges mondanom, hogy ha oktatni akarsz például, akkor a stabil némettudás elengedhetetlen.

 

Nővér OK, ott vannak esélyek. De a nyelvet itt is tudni kell!

 

Lehet, hogy nem fogtok tudni válogatni, hogy merrefelé költözzetek.

Délen van a nagy jómód, jobbak a fizetések, de az árak is magasak, a lakbér helyenként komolyan horror.

Hamburg dettó.

Drezda, Halle, Lipcse - olcsó lakhatás, alacsonyabb fizetésekkel.

Berlin: a legjobb város, multikulti, élhető, parkokkal/zölddel teli.

A Ruhr-vidéken állítólag nagyon kedvesek az emberek :-)

Türingia: nulla munkalehetőség, ezzel szemben álmaim földje, Tündérország...

Meklenburg-Vorpommern: szegénység

...aztán majd oda mentek, ahol állás lesz.

 

A volt NDK területén azt hiszem ingyenes az óvoda. Délen ugyanezért inget-gatyát kifizeted, és még így is csak mázlival találsz helyet a gyereknek.

 

Nem egy homogén ország, na.

Előzmény: sm.csabap (833)