sm.csabap Creative Commons License 2011.10.03 0 0 833

Köszönöm nektek a gyors válaszokat!
Pár kérdésre válaszolva, a fórumon kevésbé közzétéve személyes jellegü információkat kezdeném talán azzal hogy Németország bármelyik részére szívesen mennénk, igazából a régiókat nem ismerjük, nem is gondoltunk el azon hogy merre lenne jobb, egyszóval nincs konkrét elvárásunk sem elképzelésünk. Ami az egyesületeket illeti azokat szeretnénk kerülni mivel rendszerint az ilyen helyeken van három-négy vezéralkat aki diktál ami nem kelt emberi hangulatot, persze nézõpont kérdése. Hat éve saját vállalkozásom van, pénztárgépekkel foglalkozok ezenfelül weboldalakat építek rendszerint grafikára építve, számtechet oktattam házhozjárva családoknak, PC-ket karbantartok, stb.; a nejem fogászati nõvérként dolgozik több éve de általános nõvérképzõvel rendelkezik, lányunk másodéves ovis. Az anyagi dolgokat illetõen pedig csak annyit hogy saját lakással és autóval rendelkezünk hitelmentesen. Havi 200-300 euro/fõs fizetés az nem nagy dobás, sokat nem lehet belõle csinálni bármennyire legyen elismerve a munkád. Bevallom 2002-ben Portugáliában próbálkoztam, annó 3 hónapot tötöttem ott, sajnos szezon végére érkeztem meg és nagyon keveset tudtam dolgozni, kertészkedtem. Ezért szeretnék körültekintõ lenni, semmiképp nem szeretném magamat sem családomat anyagi csõdbe sodorni meggondolatlanság vagy elhamarkodás miatt. A német nyelvet én nem ismerem, de úgy vélem 3-4 hónap alatt sikerülne elsajátítanom a nyelvet korrekt módon még idehaza; a nejem már két ízben volt Németországban, elboldogul de neki is kell tanulnia, ismételnie a nyelvet. Nem kapkodunk, elõbb fel szeretnénk készülni éppezért tudakolózunk minden konkrétumról, lehetõségekrõl. Számunkra mint azt elõzõleg is írtam nagyon fontos hogy találjunk egy olyan személyt vagy hozzánk korban közeli házaspárt akivel/akikkel elõbb összebarátkozhatunk mivel odakint nincs egyáltalán ismerõsünk.

 

Tisztelettel,

Csaba.