Léna007 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 830

Ha konkrét infók kellenek munkákról, pénzekről, árakról, lakásbérlésről, az itteni emberek milyenségéről, az orvosi ellátásról stb...egyszerűen az itteni életről, akkor bogarássz, keresgélj ebben. Én ezzel tudlak segíteni.

Agyetértek az előttem szóló minden szavával. Fontos a nyelv legalább alapismerete kezdetben és hogy tudd, milyen munkára jönnétek ki, van-e abban lehetőség, olvasgatni kell már jó sok álláshirdetést, írni kell nekik, ha van kilátásban állás, érdemes elsőre kijönni beszélni róla, körülnézni lakásügyben. Nagyon nehéz a semmiből, ismeretség nélkül kijönni és egyeidejűleg állást és lakást is találni. Én közvetítő útján jöttem ki. Jól átvert, de legalább annak jó volt, hogy a kezdeti gondokból legalább a lakás megvolt, arról ő gondolskodott, még ha jóval többet is kellett fizetni érte, mint amivel idecsalogatott....Nem tudom, kinek hogy sikerült, nekem segítettek itteni magyarok és németek is, akiket az első hetekben ismertem meg. Különben rég hazamentem volna, mrt egyedül fogalmam sem lett volna, mihez kezdjek.

Előzmény: sm.csabap (828)