guszpapa Creative Commons License 2011.09.12 0 0 10309

Az Orpheust én is sajnálom ,de mit tehetek .Talán jövőre több szerencsém lesz.Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy nem tartható el sokáig a szlanka borra.Éppen ezért talán ez csak egy kényszer kitérő a Badacsonyi Királyleányka után.Mindenféle képpen kell keresnem egy olyan megbízható helyet, ahol álják a szavukat az emberek és tudok szőlőt venni.

Úgy tudom, hogy az 50-60-s években a fő kiviteli fajta szőlőből az Izsáki Sárfehér a Pirosszlanka/Szalankamenka/,1000évesMagyarország emléke volt.Ilyen szőlőm nekem is volt szabadszálláson .szép nagy szamű, nagy fürtű , de vastag ,rágós a héjja.

30évvel ezelőtt voltam Izsákon az akkori borkombinátban és ott a sárfehér pezsgő alapbornak számított.

Sok szó esett az Otellóról.Én még nem ittam ilyen bort de most készítek.A zweigelt az biztos 3q.

letöltöttem az időjárás 30nappal előre, úgy látom ,hogy Szeptember 24,25 az utolsó napok ahol még 22-24 fok lesz.Utána keményen lemegy a nappali és élyszakai hőmérséklet 12-16 napközben felhős esős.Addig ha tudom húzom a szlanka leszedését.