kinsky Creative Commons License 2011.09.10 0 0 55022

Szevasztok! Az alábbi problémával találkoztam a fűtés rendszeremben. Előtte leírom a rendszert. A meglévő falikazános, lapradiátoros gázfűtésemet kiegészítettem egy 30kW-os nagy égésterű kazánnal (szalma). A kazán alkalmas lenne zárt rendszerre, de inkább a biztonság kedvéért nyitottra alakítottuk ki. Tehát beépítésre került egy szivattyú, 2db lengőnyelves visszacsapó, Alfa Laval 30kW-os hőcserélő. A zárt rendszerben a hőcserélő elé lett beépítve a szivattyú, tehát a visszatérőbe. A szivattyú a hőcserélőbe nyomja a vizet, köztük 0,5m távolság van. Van beépítve még közöttük egy nyomás mérő óra és egy biztonsági szelep. Stabil 1bar a nyomás, levegő mentes (van 6db automata). Hidegen meg lett mozgatva a víz, a visszacsapók jól vannak betéve. A kazán is szivattyúval van rákötve a hőcserélőre. A kör hossza olyan 2m. A kazánon lévő termosztát kapcsolja be a 2db szvattyút és kapcsolja le a gázkazán termosztát vezetékét. Próbafűtéskor jött elő az alábbi gond. Papírt égettem a kazánban (még jó hogy nem szaplmát). Felfűtött rendesen, bekapcsoltak a szivattyúk. A kazánból 70fokos viz ment a hőcserélőbe, a hőcserélőből kb 38fokos ment vissza a kazánba (kézzel meg lehetett fogni). A hőcserélőbe a zárt rendszer belépő vize olyan 22fokos lehetett, de a kimenő alig észrevehetően emelkedett. 2 óra mulva volt olyan 32fokos. A nyomásmérő 1,2bar-t mutatott. A kazán nagyon lassan hült vissza. Valami nem jó. Rosszul van bekötve a hőcserélő? Vagy a szivattyú van rosz helyen? Grundfos mind a kettő szivattyú 3 sebességesek. Mi lehet a baj? Tudtok segíteni? Válaszotokat előre is köszönöm!