Taktus Creative Commons License 2011.09.03 0 0 103

Szia!Örülök,hogy jól vagy és túl élted és hogy csak a szükséges mértékig kellett végül levetkőznöd.Teljesen igazad van igen furcsa a mi világunk,nekem is van az ismerettségemben akinek nincs semmi komoly baja és mégis le lettek rokanntosítva,most van egy 50 éves aki alkolista volt,de már jól van és tud rendesen dolgozni,dolgozik is,azért durva tudod mikor adnék neki pénzt,mert elitta az agyát egykor.Aztán volt egy enyhe aszmás rokon féleség,annyira volt komoly nála,hogy feketén aerobic oktatást végzett,aztán egy kiabálos utca beli aki otthon sem dolgozik,gazosodik a kertje,boltba nem jár,de telefonos vásárlásokat azt csinál,meg számlát és sír-rí az ingyen pénzért milyen kevés.Aki 40 évet lodolgoz sokszor az nem kap meg 60 000 ft-ot,ilyenekenek meg osztogatják.Aztán meg nevetséges hogy felül vizsgálják a rokkantnyugdíjasokat,már megint azokat szedték elő,akik valójában betegek,nem a lébecolokat,mennyi pénz ment már el a áll rokkantakra az adófizetük pénzéből.

 

aztán itt vannak az egyenruhások,a szoc. egyenruhások akik 40-43 évesen már nyugdíjasok 100.000 ft vagy még több nyugdíjjal,van ilyen rokonom,na fél,vagy harmad árért lakásokat osztogattak,a mi pénzünkből megint,aztán juttatásokat is,meg csak az üres laktanyát őrizták,tűzoltoknál van aki életében nem oltott tűzet,a szomszéd fél falúja az és sok nyugdíjas van már köztük,akikre ez igaz.Ott sincs olyan hogy állandó veszély,akik már oltottak nem egyszer tűzet,voltak igazi bevetésen,azok igen kapjanak juttatásokat,kedvezményeket,de aki nem az ne kapjon,mire fel,rendőrőknél is aki irodista,vagy zenész annak is jár a korai nyugdíj.éKérdem én mire fel?Nem mindenki volt veszélynek kitéve,nem minden utcai járőr üldözött már bűnőzőtt.Ezek a dumák kiakasztanak.Aki rakott már le valamit az asztalra annak utána lehet járni,annak adjanak,de aki nem annak nem kell semmit adni.Aztán a 3 szakma középiskoláit is,tanulóit ami pénzünkből etetik ingyen,igen jó kajákkal,ingyen nyelvoktatás,aztán ingyen kolesz,nyáron ingyen pénz és még lehetne sorolni.Mind-mind az adófizetők pénzéből,mennyi pénz kiesés.

 

Más tanulókra nincs ennyi pénz,meg ha egy diplomát szerez ennyi hacacárét sem kerítenek körülöttük.Az még fasza az egyenruhás fiatalon elmegy jó nyugdíjjal és még a legjobb helyeket is elveszik a munkavállalóktól utána és sírnak,meg jönnek azzal nekik jár ez meg ez.

 

Más szakmák is veszélyesek,:1, -ápoló-orvos,életekkel játszik,súlyokat emel stb.,2, -kőműves:magasban dolgozik,melegben,3,-gyárimunkás sokszor sűtétben,melegben vagy lámpafénynél gönyed,súlyokat emel,veszélyesek az eszközök.4?- hegesztő,füstök,égés veszély,5,-festő:veszélyes anyagok,nehéz fizikai munka.

 

És még lehetne sorolni minden munkának van veszélye,káros hatás akkor mindenkinek járna hogy 50 évesen nyugdíjas lehessen jó pénzért,ha ezek az emberek is tudnak 65 éves korig dolgozni,az egyenruhások is.

 

 

Bocs eltértem a témától.De így érzem.Aki valóban beteg azt piszkálják,azt minden féle nehézségnek kiteszik,aki meg nem az azt nem macerálják!!!

 

Ha már így felemlegeted a iskolaorvos és a munkaalkalmasságit is,mind kettőnél valójában törényileg biztosítani kellene a szermérem érzet védelmét,csak a kellő mértékben levetkőzés,csak a munkájához valóban szükséges vizsgálatok elvégzése és egyenként,külön.Ahogy elvileg orvostanhallgatók,vagy ápolótanoncok sem mehetnének valójában a páciens hozzájárulása nélkül be a vizsgálatára.Erről írodott is valahol egy cikk,csak erre tesznek itthon egy nagyot.

 

Én csak 3-4 évesen voltak kórházba skarláttal,akkor még ott kezelték,szülök csak ablakon keresztül nézhettek minket és nem sokat törödtek velünk az ápolónők,egy csomó kisgyereken lógtaka ruhák,vagy fordítva voltak.Én a tesómmal kerültem be,tetanusszal injekcióztak,meg akartam szőkni,mert nagyon csípet és féltem is,egy beteg nagyobb lány vigyázott bennt ránk.Korábban meg gennyes mandula gyulladás miatt kaptam tetanusz kurát,csak egy fital,kedző orvos volt hozzám kedves,annyira féltem,hogy a vizsgálóágy alá bújtam,de ő adott lidokaint és kicsalt így nem fájt,meg beszélt hozzám.Ő még emberséges volt.

 

 

Örülök,hogy jobban vagy és mész megint kikapcsolódni,igen jól teszed,gratulálok hogy ilyen bátor voltál.

 

vicces az egész,hisz régen ha valaki nem dolgozott elvitték a rendőrők,mindenkinek volt munkája,most meg sorban állnak érte.Én is igen sokáig próbáltam elhelyzkedni sikertelenül elég sokáig,a munkaügyikben munkát nem adtak,csak leigazolták hogy ott várakoztál kb 2-3  órát,mástól meg megkaptad hogy aki nem akar dolgozni stb..Aztán amikor az ő pici fia került ilyen helyzetbe akkor hallgatot .

 

Persze azt is igaz van aki nem is akar dolgozni,de több olyan ismerősőm volt aki akart és nem talált és a végén minden önbizalmad elveszted azon filózol már,hogy milyen munkát tudnál te egyáltalán elvégezni,mire vagy jó.Aki nincs benne az nem tudja ez is milyen nehéz.

 

 

Amit írál igen sok igazsággal van tele.

 

 

 

Előzmény: msz67 (102)