Abulafia Creative Commons License 2011.08.30 0 0 2106

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem. Vettünk egy bővített szerkezetkész házat amire új építési engedélyt kértünk néhány apró tervmódosítás miatt. Ezt már meg is kaptuk (már jogerős, de a határozatot még nem postázták), csak elég sokára, és közben a ház lassan elkészül.

 

Nem volt fővállalkozó, sem felelős műszaki vezető. A szakikkal megegyeztem és ők megcsinálták. Hol volt szerződés, hol nem.

 

A beadott műleírásban sajnos elég pontosan szerepel, mi nem volt kész a házon:

 

aljzatszigetelés

homlokzatszigetelés-vakolás

néhány ablak berakása

gipszkarton belső válaszfalak

gépészet

villanyszerelés

burkolás

vasbeton beltéri lépcső

a tető megbontásával egy tetőterasz kialakítása

alápincézett terasz melléépítése.

 

Ezek közül, gyakorlatilag csak az utolsó két tétel nem készült még el. A teraszra egyelőre pénzünk sincsen, az talán jövőre vagy még később.

 

Úgy terveztem, hogy mihelyt megkapom a határozatot, öt napon belül bejelentem, hogy elkezdtem építkezni, és mire kijönnének ellenőrizni én már benne lakom és munkás egy se lesz a közelben.

 

Kérdéseim:

 

1. Elhiszik-e nekem, hogy a bejelentés és az ellenőrzés között (gondolom legalább 1-2 hét + az öt nap a bejelentés előtt) végezték el a fenti munkákat?

2. Meddig jöhetnek ellenőrizni? Meddig kell megőriznem a dokumentumokat (napló, szerződések).

3. A fenti munkák közül mit végezhetek én el (papíron)? Miről kell szerződés szakemberrel?

+1. gondolom a terasz nélkül is kaphatok használatbavételit a házra.

 

Köszönettel,

 

A.