Sas-307 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 61034

Turkey - számos meglpetéssel...

 

Hát wazze, kell vízum ebbe az országba. Meg nem is euro a fizetőeszköz :-( Egyébként felkészültem :-)

 

Gyönyörű a határ, egyből észreveszed hogy átértél és azt is hogy büszkék az országukra. Néhány fegyveres deszant ácsorog a határnál meg szöges gumilyukasztó fekvőrendőrök sora, részletes forgalmi és zöldkártya (nemzetközi bizti) online visszaellenőrzés - itt nem nagyon viszel ki problémás autót.

 

Harminc éve voltam Isztambulban, akkor még azt láttam hogy ez itt a balkán. Most viszont csak annyit mondanék - megelőztek. Nagyon.

 

A kempingeket eladták kilóra, hatalmas felhőkarcolók, pompás szállodák, remek autók, gyönyörű éjszakai élet és nagyon vendégszerető emberek.

Bár ha nincsen lírád, akkor dupla árat kérnek euroban... (vagyis szinte ugyanannyit)

 

A közlekedés nagyon dinamikus, ha lépést akarsz tartani akkor igencsak torokból kell menni.

 

Napfelkeltekor pedig negyed órát énekelt a szomszédos minaretben kihangosítón a müezzin. Lehet ma este Mekka felé fogom tájolni a hálózsákomat :-) Egyébként  nagyon szép hangja volt és tetszett.

 

Előzmény: Sas-307 (60985)