lifefunny Creative Commons License 2011.08.03 0 0 66

Remélem nem értesz fére,de teljesen meg tudlak érteni,én támogatom a kegyes halált is bizonyos keretek között.Teljesen megértem,hogy normális,emberhez  méltó módon történő elmúlást kívánsz,ha eljön az ideje.Én azért támogatom a kegyes halált,mert láttam olyat,igaz tévéből,de így is borzasztó volt,hogy rákos volt,iszonyatos fájdalmakkal,a végén már semilyen mértékben nem tudta ellátni magát,még egyedül wc-ni sem tudott és tudta pár hónapja van,nem megmenthető,csak a fájdalom,a kiszolgáltatottság,és  ezáltal a megaláztatás érzése volt neki.Igen is akinek nincs kiút,csak a fájdalom és az elkerülhetetlen halál,az hadd döntsön mi legyen,szendved,gyógyszerekkel kiütve vagy elmegy,elalszik.Én azt sem támogatom,hogy minden áron megmenteni mindenkit,hányszor van hogy agyhalott babákat,agysérülteket mentenek meg,akik csak vegetálnak életük végéig,ha meg már nincs a szülő,mennek az elfekvőbe.Csak fekszenek,semmit nem tudnak magukról,a külvilágról.Élő halottak.Vagy amikor nagybeteg,szendvedő és egyben többszörösen sérült gyereket tartanak életben,akinek semmi öröme.

 

Remélem nem értesz fére de van nálunk is többszörösen sérült gyerek,mára fiatal ember a családban,de ő élvezi az ízeket,az ételeket,a tévét,a rádiót,viszont sajnos a nagyszüleim szomszédjában az unoka,akit aztán a szülők eldobták később,mert előszőr ők könyörögtek mindenképp maradjon meg a gyerek,pedig mondták az orvosok,el kellene engedni,mert agysérült és mozgássérült is,nem érzékel semmit,de ők ragaszkodtak,aztán amikor bele fáradtak,elég hamar,a nagyszülőké lett a felelősség.Csak fekszik,most már 1 éves szintjén reagál a külvilágra,mosolyog,de semmit nem tud önállóan,se ülni,pelenkázzák és már 24 éves,viszont zavarba jön idegenektől,nem szereti ha vetkőztetik,a szemében van valami szomorúság.

 

Én csak azt tudom,most hogy hallottam a mostani balesetekről ahol lebénultak nyaktól lefele egy fiatal és egy idősebb is,inkább meghalnék,mint hogy fekvő élő halott legyek.Már írtam,hogy nagyon szégyenlős vagyok,már már betegesen,azt elképzelni,hogy úgy fürdessenek,pelenkázzanak,öltöztessen életem végéig.Ezt nem akarnám,inkább haljak meg,minthogy ilyen állapotba kerüljek.

 

 

Jaj nagyon eltértem a témától.Gondold végig mik a lejobb lehetőségeid,mi a leghasznosabb és persze a kocákzat az nagyon fontos.Mit tudnak mondani az orvosok,mik az esélyek átültetéssel,és análkül.Én nagyon becsülek,hogy ilyen bátor vagy és tarts ki és ne add fel.Ennyi vizsgálatot kibírni,nekem egy sima vizsgálat is sok,az alacsony vérnyomásom egyből normális,vagy magas lesz.Szörnyű vagyok tudom,de nem tehetek róla,még kiskoromba alakult ki.Biztos vannak jó és rosszabb napjaid,amikor úgy érzed itt van és nincs tovább,de te csak tarts ki és tegyél meg továbbra is mindent amit csak tudsz.Jézusom mennyiszer szúrtak már meg.MIndent amit csak tudsz tegyél meg,de magadért,ne másért.

Előzmény: msz67 (63)