annie999 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 3759

Nem dolgozatra gondoltam, csak úgy tűnt, hogy szívesen írnál róla, de akkor félreértettelek, bocs. Nem piszkálódásként írtam a pueblókat. Erős általánosítások mindig támadhatók ellenpéldákkal, és csak annyit szerettem volna mondani, hogy nekem ez nem célom. Na mindegy. Megnéztem a polinéziai vízialkalmatosságokat az AMNH online oldalán, és tényleg érdekes lenne összehasonlítani az északnyugati partvidék kenuival. Rákerestem a tikire is, és tényleg össze lehetne vetni az északnyugati faragásokkal. Meg a hajózási szokásokat és mindent... És a többi vázlatpontod is jó téma lehet. De nekem nincs rá kapacitásom, ezért szívesen olvastam volna róla itt a fórumon. (Darabka szabadidőim vannak, a fórum ideális pihenés.) Az irodalmat köszönöm, talán egyszer azok is sorra kerülnek.

 

u.i:

http://research.amnh.org/anthropology/database/collections

 

Ez egy kincsesbánya szerintem. Amit most néztem, az pl. az észak-amerikai kollekció 16.1/1787A-G és a csendes-óceáni PACE/257 volt. Számomra egyébként még mindig a festett haida és tlingit hajók a legszebbek, de tudom, hogy elfogult vagyok :)

Előzmény: pauli-f (3757)