izisz1 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1695

Valóban. Ahányan vagyunk, annyiféle a mellékhatás. Nekem is megemelte a koleszterin szintemet a sztero, de halolaj kapszulával normál értéken tudtam tartani. Én 3 hónapja hagytam abba, de az én izületeim is fájnak még mindig. Ha a kezem erőltetem, akkor a hüvelykujji, ha a karom-akkor a váll, taposás után pedig a térdizületem. Mikor lesz ennek már vége? A hajammal én is szenvedek. Napi 1000mg C vit-t szedek. Kenegetem a fejem valami Alpecin nevű kegyszerrel. Még nincs nagy tapasztalatom róla, mert két napja kenem. Mindenbe belekapaszkodok, amire azt mondják jó lehet rá, és én is úgy látom érdemes kipróbálni. Pl. gyógyteák.

Másik problémám a köhögés, vagyis sűrűn köhécselek amióta abbahagytam a gyógyszert. (A sztero alatt egyáltalán nem köhögtem) Nem értettem miért, azt hittem visszaestem. A tüdődr. viszont azt mondta nincs semmi gond. Allergiatesztet is csinált. Ott is rendben minden. Elküldött a gégészhez. Ő megállapította, hogy refluxom van. Vagyis a gyomorsav visszafolyik a nyelőcsőbe, az ingerel. Szedjek savcsökkentőt. Mondom neki, hogy idáig szedtem a sztero mellé, mert kellett. Szóval a szteroiddal szedett Pantoprazol megakadályozta a túlzott savtermelést. Abbahagyásakor ismét megnövekedett a gyomorsavam. Hát örülök, hogy csak ez áll a háttérben és nem valami komolyabb...:)

Szeptemberben kell visszamennem kontrollra.

Jó nyaralást kívánok mindenkinek aki teheti!