szentesi53 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 649

Szervusztok. Megérkeztem Németországba bringával, Ausztrián és Csehországon keresztül. Szép és fárasztó út volt. Sajnos, voltam olyan marha hogy sietni akartam a Nejemhez és vonatra szálltam. No, itt kezdődtek a bonyodalmak. Jegyet szabályosan megvettem, de az egyik állomáson, Hartmannshof a neve, át kellett szállni az S-Bahnra ami Nürnbergbe megy. Elkezdtem bepakolni a csomagjaimat, a nagy biciklistáskámat beraktam, benne minden személyes cuccaimmal, ruháimmal, GPS, PDA, lakáskulccsal, szerszámok a bringajavításhoz, mikor az ajtó két rövid csipogás után bezáródott és a vonat elindult.  Hiába próbáltam nyitni a gombbal, vertem a vonat oldalát, integettem, semmi. Vonat elment. Ez kb. 14:00-kor történt. Berohantam az állomásfőnökhöz, aki miután megértette hogy mi történt, telefonált, majd közölte nincs gond, táska megvan. Majd Nürnbergben a Fundbüró-nál átvehetem. Következő S-Bahn egy óra múlva indult, beértem Nürnbergbe, Fundbüró nem tudta miröl van szó. Erősködtem, majd több telefon után közölte hogy a vonat elvitte a táskát Bambergbe, kb. egy óra múlva jön vissza. Egy óra múlva szólt, hogy mégsincs meg a táskám. Kerestem egy rendőrt, aki széttárta a karját hogy ő most mit csináljon? Kérdezem én, hogyha véletlenül beesek peron és a vonat közé, akkor sem áll meg a vonat? Vezető nem néz a tükörbe mikor elindul? Megjegyzem hogy az állomás bevan kamerázva. Szerintetek mit tehetnék most? Szerintem ez a Német Vasút hibája miatt következett be. Üdv, a bringas