tandora Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1677

Sokminden fog függeni a szövettantól. 

Én határozottan ellenálltam a szteroidnak, de az én dokim partner volt benne, hogy várjunk. 2 hónappal a tükrözés után csináltunk egy újabb rtg-t, rá egy hónapra pedig egy kontroll CT-t. Nekem lényegében eltűntek a csomóim a várakozás (összesen 6 hónap a diagnosztizálástól kezdve) alatt mindenféle gyógyszer nélkül. Mondjuk az is igaz, hogy megszűnt a stresszt kiváltó ok is, így már "csak" a betegségem miatt voltam ideges. 

Szedtem kétszer 500 mg. C vitamint naponta és nagyon vigyáztam, hogy ne fázzak meg és ne járjak olyan helyen, ahol nagy a szmog (pl. nagyforgalmú utak melletti járdákat kerültem, amikor tudtam és füstös kocsmákban sem jártam - bár azokban korábban sem :) ). Eleinte voltam párszor Sensolite fényterápián és sóbarlangban, majd ezek után két hónapig hetente négyszer Ceragem központban az ágyon. Nem tudom, hogy ezek mennyire játszottak közre a gyógyulásomban, de végülis csak nem kellett szteroidot szednem. Most majd 3 havonta megyek rtg-re és légzésfunkcióra és fél évente CT-re. Szóval - ha a szövettanod is jó lesz (és természetesen az lesz!!!!) - akkor én várnék. De ebben neked kell döntened, én - és a többiek is - csak a saját esetüket tudják elmondani. 

Előzmény: gyerköc (1676)