iff Creative Commons License 2011.07.08 0 0 12136

Meg fogsz lepődni! Kb 200 Km-re lakom onnan. A vita eleje az elkészült tanulmány volt, mely megállapította, hogy milyen faja helyen van ez a repülőtér és csak ez fejleszthető. Erre reagáltam ahogyan lehetett olvasni. Bizonyára kevesen tudják, hogy hazánkban egyedül e repülőtérnek nincs zajövezeti kijelölése, és évente egyedi engedéllyel üzemelhet csak. Ezen felül van más egyéb dolog is, mely alkalmatlanná teszi e repülőteret egy ilyen lakott övezeti üzemeltetésre. Rettentően nagy hiba az eddigi kormányoktól, hogy nem álltak neki egy alternatív repülőtér kiépítésnek. E helyett most is csak azt olvasom, hogy kizárólag a 2 millió ember nyakán létezhet ilyen objektum. Hát ez nem igaz, csal az érdekviszonyokban nem egyenlő felek a kerületek, a Főváros. E repülőtér gyakorlatilag már City repülőtér mint HUB.

 

Szóval a logika és az ész azt mondja, hogy a forgalmat lassan óvatosan el kell terelni, és nem újabb fejlesztésekkel e helyen tovább erősíteni. Miután egyik félnél sem vagyok érdekelt, így nyugodtam mondhatom, hogy szakmai álláspontom, melyet egyetlen gazdasági érdekcsoporthoz való tartozásom nem befolyásol. Mind mondtam, Vecsés egyáltalán nem tiltakozik, mert a lakosság többsége ott dolgozik és a helyi adóbevételek sem kicsik. Tőlük nem várható objektív megközelítés. No meg a repülőtér tulajdonosaitól, üzemeltetőitől sem. 

Előzmény: VerszivO (12133)