M63FUN Creative Commons License 2011.07.01 0 0 53658

én a körülményekről semmit nem tudok, csak a saját szenvedésemet látom. én éppen egy szemétdomb tetején ülök ( 1 hete még egy igen jó állapotú lakás volt) ahol szintén a fűtéscső csere zajlik. lakás 50 nm 5 radiátorral 2csöves rendszerrel. ide kellett 32 méter cső

rézből netes árak alapján fittingek nélkül jött ki 60 k körülire (ennél valamivel olcsóbb lett volna de sztem a fittingek + egyéb cuccal lett volna a cső 50) az 5rétegű csövet réz présidomokkal megúsztam 22 000-ből a hozzávaló présgép bérlete pedig 3000 ft-ból. mivel a fürdőt hajlandó voltam beáldozni, a helyreállítás kijön az árkülönbözetből, és nem kell lesnem a csőkígyót a lakásban, nem beszélve arról a nagy hőveszteségről amit egy falon kívüli csővezeték elszenved . egyébként ha emlékeim nem csalnak láttam 5 rétegű csőhöz fali bilincset, lehet azt is kint vezetni. én nem szeretném 30 évig lesni meg takarítani a csöveket. a helyedben inkább bevállalnám hogy a fürdőben más legyen a csempe pár évig ahol javítom és ha majd az is meg lesz csinálva akkor pöpecül néz ki a lakás. (persze sógorom is falon kívüli mániás, ocsmány is a házuk, de meg tudja indokolni hogy az miért jó szerinte)

sok lehetőséged nincs: vascső, rézcső, 5 rétegű 'műanyagcső' ebből 2-t kiejtettél, az 5rétegűből az egyenes meg szintén nagyon drága, vagyis patthelyzet :-(

Előzmény: Bitmester (53655)