Vén Halász Creative Commons License 2011.06.26 0 0 83

Eddig egy fél doboz patkánymérget megettek, (nem tudni, hogy milyen állat) két napig nem nyúltak az újabb adaghoz, aztán abbahagytam. Ma reggel azt tapasztaltam, hogy egy nyest felmászott a bal első sárvédőn a motorháztetőre, ott szart egyet, majd eltávozott. A motortérbe minden éjszaka egy zacskó kutyaszőrt teszek, (néha elfelejteem kivenni)  Ma a szomszédom rókát látott és meg korábban kis aranysakált. Az lehet, hogy elpusztult, mert megette a csirkebőrbe csomagolt mérget, de lehet, hogy nagy az utánpótlás. A sakált sajnálom, mert az talán természetes ellensége a nyestnek. A sakált etettem kb. 10-15m-re megközelített, dobáltam feléje már nem mérgezett ételt ,megette, de lehet, hogy már későn. Azt hiszem itt az ideje egy ultrahangos szerkezet beépítése a gépkocsiba.  

 

A nyest valóban fifikás bátor állat, nehéz vele elbánni. Végül is én csak a kocsi megrágásától félek, ha ez nem történik meg akkor a többi nem érdekel különösen, csak a padláson való rohangálás szokott zavaró lenni, de az idén még nem hallottam semmit.

Előzmény: Törölt nick (82)