Gothicure Creative Commons License 2011.06.11 0 0 690

Szép sövénynövesztő napot kívánok mindenkinek!

Az elmúlt két napban végigolvastam eme fórumot teljes terjedelmében, szeretném ha a ma vásárolt Leylandii ifjak nem szenvednének hiányt semmiben zöldfülűségemnek köszönhetően. Sok értékes infót találtam itt, és úgy érzem egy kultúrált és szimpatikus közösségre is leltem egyben, ahol szívesen tölteném az időm szabad részét az elkövetkezendő időkben.  Mielőtt azonban a ciprusbébiknek adományoznám a telek utcafronti részét, szeretnék tanácsot kérni tőletek a telepítés helyét illetően.  Egy Hegesztett háló - kerítés mentén szeretnénk a sövényt  felnevelni 11 méter hosszan, ehhez 13 db  80/100 -as Cupressocyparis ifjat fogadtunk örökbe. Sokat töprengtem azon, hogy kerítés legyen vagy sövény, vagy pedig mindkettő.  A kerítéshez a kutyám miatt ragaszkodom hisz ez határolja territóriumát, viszont a Leylandii egy gyönyörű szemet kápráztató jelenség. Nem vagyok azonban abban biztos, hogy ha felcseperednek a Leylandii gyermekek majd kellően elzárják az ebem elől a lehetőséget a nagyvilág megismerésére, ezért szeretném azt a megoldást választani, hogy kombinálom a kerítéssel a sövényt. Azt szeretném tőletek kérdeztni, hogy van e arra módszer, hogy a növényeket "átnövesszem" a hálón azt elrejtve anélkül, hogy ez növekedésükben zavart vagy deformálódást okozna?  Ha ez megoldható, akkor milyen távolságra célszerű elhelyezni az anyaföldben a csemetéket a kerítéstől?
Amennyiben egy jó nagy baromság az elképzelésem, akkor van valami ötletetek hogyan lehetne megoldani azt, hogy sem a négylábú barátom ki, sem pedig a többi utcán ténfergő állat ne juthasson be a kertbe az engedélyünk nélkül a sövényekerítésen át? :-)

Köszönöm szépen!